Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Collection Extraordinaire Precious Oud Van Cleef & Arpels de dama

tuberoza
oud
Collection Extraordinaire Precious Oud Van Cleef & Arpels de dama Imagini

Collection Extraordinaire Precious Oud de Van Cleef & Arpels este un parfum Oriental Floral de dama. Collection Extraordinaire Precious Oud a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Amandine Marie. Notele de varf sunt bergamot si piper roz; notele de mijloc sunt iasomie, tuberoza si tamaie; Notele de baza sunt vetiver, lemn de santal, paciuli, Lemn de Agar(Oud) si Ambergris.

bergamot piper roz

iasomie tuberoza tamaie

vetiver lemn de santal paciuli Lemn de Agar(Oud) Ambergris

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Collection Extraordinaire Precious Oud by Van Cleef & Arpels.

Black Orchid
Velvet Orchid

Collection Extraordinaire Precious Oud Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Muza viziteaza tot mai rar parfumierii contemporani. Atunci cand nu gasesti formule revolutionare (care intra intai in dosarele de riscuri ale caselor respective pana au sansa de a fi descoperite si laudate de cine trebuie) nu ai alta solutie decat de a apela la vechiul truc: privesti in jur, ochesti un parfum foarte popular si, aici intervine magia: il faci mai bine, ca resurse sunt destule.

Si zau ca n-am nicio problema cu asta, ba din contra, ma bucur ca imi ofera sansa de a purta interpretarea mai buna a unuia cu care nu ma impacam deloc. In cazul acesta implicatii fiind Tom Ford Black Orchid si oudul acesta pretios de la Van Cleef care Van Cleef inspirat de Black Orchid mi ti-l facu de 10 ori mai bun. Ca na, a exersat topirea desavarsita a notelor pana la catifelare sublima in Bois d`Iris si Orchidee Vanille ca sa dau doar doua exemple din extraordinara-i colectie.

Precious Oud aminteste asadar cumva de Black Orchid, dar, daca le vei alaturi ar exista cred posibilitatea sa te intrebi (poate pentru prima oara de cand il stii pe BO), de ce brusc nu mai e asa de fin parand cumva ascutit? Pentru ca Precious Oud aminteste numai de anumite zone din Black Orchid, ar fi chiar culmea sa fi luat si trufele, ciocolata si ylang-ul, deja ar fi un "dupe" ceea ce in nici un caz nu e! Deci partea aceea..hai sa-i zicem dirty de note grele indesate din BO dispare aici. Si uite, acelea erau exact notele care (desi le iubesc separat) faceau ca experienta mea cu BO sa se limiteze la "buna ziua si la revedere".

Dar cel mai si cel mai tare e ca Precious Oud nu miroase a ceva anume, specific, nu ai ce sa analizezi in el, e pierdere de vreme si placere, ci doar sa simti si sa savurezi. Adica e "perfumy", nu insista sa scoata nicio nota in relief, lasandu-le sa se contopeasca molcolm fie ca vorbim de flori fie de note grele ca paciuli si oud. Si fiindca veni vorba de oudul care apare si in nume, acesta este atat de ocupat sa se intrepatrunda senzual cu restul notelor incat nu e deloc interesat sa apara sub lumina rampei. In niciun moment. Poate oudul sustine din spate totul, poate el e miezul, dar e de o discretie care ar fi apreciata precis si de detractorii lui.

Precious Oud e de un rafinament fantastic, moale, cald, dulce ca o bomboana aurie matasoasa cu miez cremos si merge extraordinar in orice moment al zilei. In plus, pentru a face ca experienta sa dureze mult l-au facut si intens si cu siaj bun, deci…APLAUZE!!!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Precious Oud fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Precious Oud, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Collection Extraordinaire Precious Oud dupa Van Cleef & Arpels. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Collection Extraordinaire Precious Oud de Van Cleef & Arpels reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady Divine L'Infante Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Amouage Ciel Pour Femme Rance 1795 Pres de Toi Amouage Amouage Lyric Woman Profumum Roma Alba Robert Piguet Rose Perfection Byredo Bal d'Afrique Serge Lutens Fourreau Noir Ormonde Jayne Frangipani Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Histoires de Parfums 1804 LM Parfums Ultimate Seduction Teo Cabanel Alahine Tom Ford Champaca Absolute Jul et Mad Paris Néa Parfumerie Generale PG05 L'Eau de Circe Robert Piguet Alameda Panouge Isabey La Route d'Emeraude