Designeri » T-Z » Floral Fructat « Grupuri

Feerie Van Cleef & Arpels de dama

Feerie Van Cleef & Arpels de dama

Feerie Van Cleef & Arpels de dama Imagini Feerie Van Cleef & Arpels de dama Imagini Feerie Van Cleef & Arpels de dama Imagini Feerie Van Cleef & Arpels de dama Imagini Feerie Van Cleef & Arpels de dama Imagini Feerie Van Cleef & Arpels de dama Imagini

Feerie de Van Cleef & Arpels este un parfum Floral Fructat de dama. Feerie a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Antoine Maisondieu. Notele de varf sunt coacaze negre, violeta, mandarina italieneasca si fructe rosii; notele de mijloc sunt trabdafir bulgaresc si iasomie egipteana; Notele de baza sunt stanjenel si vetiver.

coacaze negre violeta mandarina italieneasca fructe rosii

trabdafir bulgaresc iasomie egipteana

stanjenel vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Feerie by Van Cleef & Arpels.

Feerie Eau de Toilette

Feerie Recenziile parfumurilor

rafaela
rafaela

In sfarsit, a dat Domnu' sa simt si eu ce e asa de feeric in acest parfum... Inainte sa-mi placa genul, mi se parea atat de banal! Ei, acum ca-mi plac pudratele, migdalatele, iris-atele, bumbac-itele, etc, e alta poveste!
Parfumul e simplut. Nu prea imi place partea florala care imi pare f bine amestecata cu coacazele. Dupa ce aceasta trece, aroma se asaza atat de frumos: pudrat, acrut, aerisit. Este cochet-chic-casual.
Persista destul, dar nu se raspandeste cum as vrea eu in jur.

Alina B
Alina B

Sticla este o bijuterie autentica. Vetiverul si stanjenelul nu se simt si poate nici nu trebuie sa se simta ele constituind baza pentru fructe. Este un parfum fructat floral. La inceput inteapa putin datorita fructelor acrisoare. Se incalzesc fructele cu iasomia egipteana si se indulcesc cu trandafirul. Per ansamblu imi place. Se pastreaza cam 2 ore. Merita incercat.

manuelag
manuelag

Simplu și la obiect!
Puține parfumuri florale îmi captează atenția.Nu caut floralul cu 200 de note în simbioza perfecta , ba din contra, cele minimaliste le găsesc mai feminine și mai purtabile decât artileria de prin 90.
Compoziția acestui parfum el este cât se poate de frumos redata, mai ales ca nimeni nu vrea sa fie vioara I.
Debutul este fructat și fructele de pădure se simt pe toată evoluția lui.
Partea a doua are o violeta frumos redata. Chiar realist as putea spune, gandindu-ma la violetele pe care le culegeau în copilărie mergând prin zăvoi.
Pe parcurs devine mai dulceag. Mai fructat Însă tot violeta se simte mai bine.
Purtatoarea : nu tine prea mult la ferchezuieli. Este naturala și asumată. Nu are țoale ultimul răcnet sau nu știu ce genți bombastice. Nu vrea sa fie femme fatale în liftul de la job.
Locatia: de vara. De soare. Out sau in. ..oricum e fain!

Parfumul incepe foarte fructat, cu miros de coacaze si zmeurici, acompaniate de o nota pudrata. Mai tarziu parfumul se pudreaza si mai tare si se si indulceste putin. Ceea ce imi place foarte mult este faptul ca ingredientele sunt de buna calitate, nu miroase ieftin, ci elegant. Siajul este moderat, iar cu persistenta sta foaaaarte bine (peste 8 ore). Nota mea: 6/10

Liviu
Liviu

I l-am facut cadou sotiei mele si pot sa ma felicit! Am invatat de pe fragrantica sa ,,citesc" un parfum si iata, desi a fost un ,,blind" nu am dat gres.
Deci voiam un parfum proaspat pentru vremuri calde. Si asta este. Chiar si in zile toride cu transpiratia curgand siroaie mirosul este de proaspat.
Deschiderea e data de mandarina. Chiar miroase a mandarine, nu ca alte parfumuri carora indiferent ce fruct citric e pus in descriere nu poti sa-l distingi. Dupa cateva zeci de minute apar violetele si coacazele. Impreuna dau mirosul acela de padure dupa ploaie. Asta inseamna racoare!!! Vara tanjesti dupa mirosul acesta. Dupa cateva ore parfumul se indulceste si nu vrea sa te paraseasca nici dupa un dus de vara. Ramane delicat prins de piele.
Persistenta este remarcabila 12 ore lejer dar nu-i informeaza pe ceilalti cu ce parfum te-ai dat decat 3-4 ore. Apoi este doar parfumul tau si al cui lasi sa se apropie mai mult de tine.
Am tras un loz castigator, este ce am vrut: un parfum care sa emane prospetime naturala si nu una artficiala . Ingredientele folosite sunt de buna calitate si nici o secunda nu simti ceva artificial in acest parfum.
Ambalajul este deosebit. Chiar daca nu ti-ai propus sa strangi sticle goale de parfum pe asta sigur nu te vei indura sa o arunci. Chiar daca e nepractic, capacul e de mare efect. Toate persoanele care l-au vazut au cutreierat apoi site-ul producatorului sa vada si bijuteriile produse. De mare clasa!!!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Van Cleef & Arpels Feerie fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Van Cleef & Arpels Feerie, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Feerie dupa Van Cleef & Arpels. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Feerie de Van Cleef & Arpels reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Robert Piguet Calypso The Different Company Sublime Balkiss By Kilian Back to Black Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Christian Dior Dior Addict Cartier La Panthere Prada Infusion d'Iris Guerlain Samsara Eau de Parfum Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Hermes L’Ambre des Merveilles Robert Piguet Visa 2007 Amouage Honour Woman Christian Dior Dolce Vita Serge Lutens Chergui Frederic Malle Portrait of a Lady Givenchy Hot Couture Christian Dior Dune Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Guerlain Insolence Eau de Parfum Hermes Le Jardin de Monsieur Li