Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

First Love Van Cleef & Arpels de dama

First Love Van Cleef & Arpels de dama

First Love Van Cleef & Arpels de dama Imagini First Love Van Cleef & Arpels de dama Imagini

First Love de Van Cleef & Arpels este un parfum Oriental Floral de dama. First Love a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Christophe Raynaud. Notele de varf sunt mandarina, osmanthus si piper; notele de mijloc sunt bujor, orhidee si ylang-ylang; Notele de baza sunt ambra si vanilie.

mandarina osmanthus piper

bujor orhidee ylang-ylang

ambra vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about First Love by Van Cleef & Arpels.

First Love Recenziile parfumurilor

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Un parfum care, in fata nasului meu, debuteaza, surprinzator, cu baza: ambra, asa cum o stiu din Prada Ambre, hotarata, darza, chiar uscata. Ciudat este ca, pe masura evolutiei sale in timp, asprimea ambrei se inmoaie, se amesteca cu nuantele florale si usor vanilate si devine caldura, mangaiere si, iar surprinzator, placere! De parca ambra ar fi fost doar prezentatorul in frac, putin scortos, care ridica cortina, lasand sa apara un buchet de ciclame si ylang, suav, dar sigur pe rolul lui. Seriozitatea initiala este atenuata si de dulcele-acrisor de portocala, care nu e evident ca atare, ci doar indirect, prin efectul sau de evazare a compozitiei. Ambra ramane la marginea scenei, supraveghind evolutia celorlalti actori.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Van Cleef & Arpels First Love fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Van Cleef & Arpels First Love, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica First Love dupa Van Cleef & Arpels. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre First Love de Van Cleef & Arpels reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Givenchy Organza Al-Rehab Sultana Christina Aguilera Christina Aguilera Stella McCartney Stella Velvet Jo Malone Blue Agava & Cacao Torrente L`Or de Torrente Novae Plus Pink Minou Jasper Conran Mistress MDCI Parfums Enlevement au Serail Tsi-La Organic Kesu The Party The Garden Party Tuberose Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum