Designeri » T-Z » Oriental « Grupuri

Midnight in Paris Van Cleef & Arpels de barbati

Midnight in Paris Van Cleef & Arpels de barbati

Midnight in Paris Van Cleef & Arpels de barbati Imagini Midnight in Paris Van Cleef & Arpels de barbati Imagini

Midnight in Paris de Van Cleef & Arpels este un parfum Oriental de barbati. Midnight in Paris a fost lansat in 2010. Midnight in Paris a fost creat de Domitille Bertier si Olivier Polge. Notele de varf sunt ilice, rozmarin, bergamot, lamaie de Amalfi si pielarie; notele de mijloc sunt styrax, ceai si lacramioare; Notele de baza sunt tamaie, rasina benzoica, boabe de tonka, migdale si ambra.

ilice rozmarin bergamot lamaie de Amalfi pielarie

styrax ceai lacramioare

tamaie rasina benzoica boabe de tonka migdale ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Midnight in Paris by Van Cleef & Arpels.

Black
Dior Homme Intense

Midnight in Paris Recenziile parfumurilor

radumihail
radumihail

O compozitie eleganta, mai mult sau mai putin masculina, suficient de echilibrată si bine proportionata incat sa nu fie plictisitoare. Un parfum bun, la un pret decent. Ce m-a surprins cel mai tare la el sunt performantele tehnice care sunt exceptionale pentru categoria de pret. Sticla superba, lucrata ingrijit. Per total, nota 8,5

Stefan92
Stefan92

Trebuie neaparat incercat inainte de a fi cumparat! Este foarte calitativ, are o longevitate deosebita, chiar daca proiectia este mediocra spre buna. La inceput disting unele citrice, dar dupa cateva minute se aseaza intr-un iz foarte dulce, o combinatie de miere - tonka - ambra - vanilie - pudra de talc. Extrem extrem de dulce, desi intra in categoria parfumurilor masculine, eu cred ca este mai potrivit pentru femei (in orice caz, unisex 100%). Personal, nu pot trece peste mirosul dulceag, nu il voi cumpara.

operfume
operfume

am fost uimit de multimea review-urilor pozitive si de aceea l-am si incercat. Nu este chiar un oriental in sensul plin al cuvantului, este un parfum placut care se aseaza bine, un parfum elegant. Parerea mea e ca se deschide trimitandu-te la Armani Diamonds si te imbratiseaza asemeni lui Dior Homme

Addict
Addict

La primul "inspir" nu mi-a spus mare lucru,dar recunosc că n-am avut răbdare cu el.
Este un parfum foarte plăcut și puțin deosebit deoarece conține nota de pielărie în debut,ceea ce nu am întalnit pană acum.Pielăria este bine redată și se așează minunat peste bergamotă si lămaie.Din păcate,o dată cu evoluția parfumului, această notă se atenuează mult.
Urmează apoi un melanj de rășină,ceai și flori,în proporții relativ echilibrate.
Pană aici,parfumul n-ar putea fi definit ca fiind oriental.Primele care vin să-l încadreze în această categorie sunt tonka si migdala.Ele sunt învăluite treptat de ambră,iar în final se percepe si o notă ușoară de tămaie.
Nu este un oriental greu,eu l-aș vedea purtat în toate anotimpurile,mai mult seara în cele călduroase,dar obligatoriu la o ținută deosebită.

leoliliana
leoliliana

unul dintre cele mai bune parfumuri pt barbati!merita investitia!un miros deosebit specific parfumurilor care contin ambra,lamaie,boabe de tonka!parfumurile de la van cleef sunt excelente!foarte elegante si persistente!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Van Cleef & Arpels Midnight in Paris fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Van Cleef & Arpels Midnight in Paris, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Midnight in Paris dupa Van Cleef & Arpels. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Midnight in Paris de Van Cleef & Arpels reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Homme Intense Thierry Mugler A*Men Pure Havane Thierry Mugler A*Men Pure Malt Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Christian Dior Fahrenheit Thierry Mugler A*Men Chanel Allure Homme Edition Blanche Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Hermes Terre d'Hermes Montblanc Individuel Versace Dreamer Thierry Mugler A*Men Ultra Zest Lalique Encre Noire ScentStory 24 Gold Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Jean Paul Gaultier Le Male Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Chanel Allure Pour Homme Viktor&Rolf Spicebomb