Designeri » T-Z » Chypre Floral « Grupuri

Oriens Van Cleef & Arpels de dama

Oriens Van Cleef & Arpels de dama

Oriens de Van Cleef & Arpels este un parfum Chypre Floral de dama. Oriens a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Bernard Ellena. Notele de varf sunt mandarina, coacaze negre si zmeura; notele de mijloc sunt iasomie si flori albe; Notele de baza sunt paciuli, pralina, ambra si vanilie.

mandarina coacaze negre zmeura

iasomie flori albe

paciuli pralina ambra vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Oriens by Van Cleef & Arpels.

Miss Dior Cherie Eau de Parfum

Oriens Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Oooof...ce mai este si acest parfumel?! Cred ca fi-mea ar fi incantata de el! Mie imi pare un magiun asortat si cam sintetic. Se simt perfect surogatele de coacaze, paciuli si fructe si e dulce, dulceeee, dulce si foarte usor acrisor-fructat. Are si un iz usor amarui in partea de mijloc-aduce cu un miros de sambure crud...dar tot prea dulce ramane. Nu imi plac fructele cu prea mult zahar, iar aici este cam o galetusa la o ceasca de fructe. Prea siropos.
Are opulenta cam jumatate de ora de la aplicare. Oricum, acesta nu e un parfum care ar trebui sa fie opulent. Iti zgarie gatul de dulce ce e. Un dulce de laborator, sintetic si toxic.
Siaj : 4/10
Longevitate 6/10
Nota mea: 4,5/10
Purtatoarea: super girly, eventual cu doua codite prinse cu fundite roz, rochita cu buline , vata pe bat in mana si un zambet plin de dinti stricati de la consumul de acadelele colorate psihiedelic...

Alina B
Alina B

Este mai degraba un floral. Foarte putin fructat. Se simt putin coacazele intepatoare. in schimb, sticla este o bijuterie autentica.

lily13ana
lily13ana

Imi pare asemanator cu Wish de la Chopard, insa mult mai slab ca si compozitie, plin de paciuli si fructe uscate, sintetic si aspru; parca aduce si cu Euphoria; aviz amatorilor de Euphoria; mie nu-mi place.

Este un parfum cu un miros de paciuli acompaniat de un miros duuuuulce, chiar prea dulce! Simt foarte bine coacaza, zmeura si florile albe, toate zaharisite si invelite in pralina delicioasa. Paciuli ii da si o nota aspra, dar si cumva camforata. Doamne... fac diabet, ce dulce este parfumul asta! :)) Nu imi pare prea oriental parfumul, nu are niciun aer misterios, imi pare ca se potriveste adolescentelor, ce cauta un parfum foarte dulce, delicios! Imi pare cam la fel de dulce ca Pink Sugar, insa bineinteles, difera mirosul. Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Van Cleef & Arpels Oriens fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Van Cleef & Arpels Oriens, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Oriens dupa Van Cleef & Arpels. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Oriens de Van Cleef & Arpels reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler Alien Essence Absolue Givenchy Very Irresistible Prada Infusion d'Iris Lancome La Vie Est Belle Guerlain Insolence Eau de Parfum Juliette Has A Gun Calamity J. Lacoste Lacoste Pour Femme Bottega Veneta Bottega Veneta John Galliano John Galliano Hermes Un Jardin Sur Le Toit Burberry Body Eau de Parfum Intense Agent Provocateur L'Agent Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Juliette Has A Gun Lady Vengeance Yves Saint Laurent Opium Robert Piguet Visa 2007 Hermes 24 Faubourg Thierry Mugler Womanity Montblanc Présence d'une femme Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Le Lys