Designeri » T-Z » Floral « Grupuri

Bouquet Vera Wang de dama

Bouquet Vera Wang de dama

Bouquet Vera Wang de dama Imagini Bouquet Vera Wang de dama Imagini

Bouquet de Vera Wang este un parfum Floral de dama. Bouquet a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Loc Dong. Notele de varf sunt coacaze, bergamota siciliana si note de apa; notele de mijloc sunt caprifoi, narcisa si iasomie; Notele de baza sunt radacina de stanjenel, lavanda, mosc si cedru de Maroc.

coacaze bergamota siciliana note de apa

caprifoi narcisa iasomie

radacina de stanjenel lavanda mosc cedru de Maroc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bouquet by Vera Wang.

Bouquet Recenziile parfumurilor

laura24
laura24

Un parfum lejer de primavara.la inceput se simte caprifoiul,iasomia apoi narcisa (pentru mine cam intepator ).Dupa 1 ora ramane un miros suav de stanjenel.Eu nu percep deloc lavanda si cedrul.Persistenta e mica maxim 2 ore .

Este un parfum verde-floral, proaspat, elegant. Se simte bine narcisa, dar calma, fara a avea nimic strident sau chimic. Iasomia se regaseste si ea pe fundal, insa destul de timida, iar caprifoiul se simte mai mult la inceput. catre final are usoare note lemnoase, elegante. Nu are un siaj ametitor, si nici durata lui nu e mai mare de vreo 2 ore
Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Vera Wang Bouquet fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Vera Wang Bouquet, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bouquet dupa Vera Wang. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bouquet de Vera Wang reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Passage No.9 Estée Lauder Beautiful Precious Drops Gai Mattiolo That`s Amore! Tattoo Lei Bath and Body Works White Cherry Blossom Eau Jeune Eau Jeune Viva Passion L`Erbolario Fiorichiari Michael Kors Very Pretty Nicolai Parfumeur Createur Vanille Tonka Maitre Parfumeur et Gantier Jardin Blanc Bronnley Hibiscus Eau Fraiche Ben Sherman Live Forever LR Sarah Connor