Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Rozy Vero Profumo de dama

Vreau: 1

miere
Rozy Vero Profumo de dama Imagini

Rozy de Vero Profumo este un parfum Oriental Floral de dama. Acesta este un parfum nou Rozy a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Vero Kern. Parfumul prezinta trandafir, piersica, maracuia, liliac, miere, lemn de santal, zambila, tarhon si note pudrate.

trandafir piersica maracuia liliac miere lemn de santal zambila tarhon note pudrate

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rozy by Vero Profumo.

Rozy Recenziile parfumurilor

Nu sunt inca 100% sigura de ce sunt asa de puternic entuziasmata de Rozy, din cauza ca inteleg in sfarsit un parfum de Vero sau pentru ca imi place ca parfum in sine pentru ca releva un trandafir superb? Cred ca si-si. Indiferent, ideea e ca acest Rozy bate tot ce am testat recent si pot spune ca in sfarsit vreau si eu un parfum de la Vero Kern.
Desigur asta e si din cauza ca am o adevarata afinitate pentru trandafiri si ma uit dupa cele mai nastrusnice potriviri de note in care aceasta floare domina.
Rozy este un trandafir dulce cu o latura fructata foarte proeminenta. Apare si aici nota fetish a parfumierei - de maracuia, insa consider ca aici este pentru prima data cand se potriveste firesc cu restul ingredientelor. De asemena piersica coapta si dulce contribuie si ea la deliciosul amestec in care troneaza un trandafir burgund si majestuos. Imi aminteste putin ca gen de trandafirii dulci din parfumurile Sophiei Grojsman, dar are si o latura clar moderna in acelasi timp. La fel ca si celelalte parfumuri create de Vero Kern si Rozy tine grozav pe piele si are siaj bomba fiind genul de parfum expresiv si exhuberant, o adevarata fericire pe care o imparti cu cei din jur. Cu siguranta va deveni un best-seller trandafirul acesta atat de distinct, cu precadere printre cei amorezati de roze. Aplauze!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Vero Profumo Rozy fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Vero Profumo Rozy, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rozy dupa Vero Profumo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rozy de Vero Profumo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Dolce&Gabbana The One Comptoir Sud Pacifique Harmonie Creole Amouage Jubilation for Women Parfumerie Generale PG05 L'Eau de Circe Yves Rocher Ispahan Opus Oils Jitterbug Profumi del Forte Roma Imperiale Jeanne Arthes Art S Oriflame Giordani Gold Shine Jeanne Arthes Arthes Love Never Dies Gold Oriflame Mirage Oriflame Tsun Lai