Designeri » T-Z » Aromatic Fructat « Grupuri

kiki eau de parfum Vero Profumo de dama

kiki eau de parfum Vero Profumo de dama

caramel
kiki eau de parfum Vero Profumo de dama Imagini kiki eau de parfum Vero Profumo de dama Imagini kiki eau de parfum Vero Profumo de dama Imagini kiki eau de parfum Vero Profumo de dama Imagini kiki eau de parfum Vero Profumo de dama Imagini

kiki eau de parfum de Vero Profumo este un parfum Aromatic Fructat de dama. Creatorul acestui parfum este Vero Kern. Notele de varf sunt bergamot, lamaie si maracuia; notele de mijloc sunt lavanda si muscata; Notele de baza sunt mosc, paciuli si caramel.

bergamot lamaie maracuia

lavanda muscata

mosc paciuli caramel

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about kiki eau de parfum by Vero Profumo.

Cassiopea

kiki eau de parfum Recenziile parfumurilor

Kiki este un aromatic intens, in care simt pregnant fructe exotice, lavanda si ceva caramel. Este foarte interesant si cam diferit de tot ce am testat pana acum. Este parca mai mult masculin (lavanda e de vina), iar nota de carameL, (discreta pe pielea mea) nu-l transforma nicidecum intr-un parfum gurmand. El ramane un aromatic-fructat intens si destul de zemos pe pielea mea.
Nu stiam cu ce sa asociez mirosul, dar acum mi-am amintit: miroase putin precum pliculetele anti-molie, cu lavanda, de pus intre haine :P :).(insa nu ca si naftalina, ci ca si Raid cu lavanda :))))))) ) Si cu braduletii de masina se mai aseamana ca miros :P
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 7,5/10

ancaan
ancaan

Intotdeauna mi-am spus ca trebuie sa testez de cel putin 3 ori un parfum, pentru a imi face o impresie cat mai clara si a ma decide asupra lui. La inceput, Kiki nu m-a impresionat prea mult. Era doar unul dintre acele parfumuri fructate dulci cu care eu nu ma prea inteleg. Dar ceva s-a intamplat si m-am gasit tanjind dupa mirosul lui zi de zi. Acum stiu de ce! Levantica! Da, levantica are un efect hipnotizant asupra mea; sunt o mare impatimita a acestei flori. Daca mirosi cu atentie semintele de lavanda, ai sa descoperi un iz dulceag si foarte placut. Exact acea interpretare dulce o caut in parfumuri. Sa iei note ambrate, balsamice sau dulci gen caramel si sa presari levantica aromata peste ele. Kiki are o textura siropoasa si carnoasa. Cel mai mult se simte fructul pasiunii care e indulcit de un caramel lichid, de culoare maroniu-aurie. Lavanda este in plan secundar, nu razbate atat de tare precum mi-as fi dorit, insa reuseste sa ofere un plus de aroma si sa echilibreze oarecum compozitia. Patchouli este sfios, trebuie sa inhalezi cu putere ca sa il simti. La fel si notele lamaioase. Mosc? Nu prea...
Kiki imi place foarte mult, dar nu e perfect. Poate voi gasi ceea ce caut in versiunea Voile d'Extrait. Adica o lavanda mult mai grandioasa.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Vero Profumo kiki eau de parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Vero Profumo kiki eau de parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica kiki eau de parfum dupa Vero Profumo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre kiki eau de parfum de Vero Profumo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Aromatic Fructat
Marc Jacobs Splash - The Pear 2008 Azzaro Chrome Legend Benetton Energy Man Monotheme Fine Fragrances Venezia Macchia Mediterranea B Never Too Busy To Be Beautiful Ladyboy Morgane le Fay Green Cartier Les Heures de Cartier: L`Heure Folle X CB I Hate Perfume Gathering Apples Remy Latour Cigar Ortigia Sicilia Pomegranate Can Carlos Higo Teufels Kuche Widow Queen