Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

rubj eau de parfum Vero Profumo de dama

rubj eau de parfum Vero Profumo de dama

tuberoza
rubj eau de parfum Vero Profumo de dama Imagini rubj eau de parfum Vero Profumo de dama Imagini rubj eau de parfum Vero Profumo de dama Imagini rubj eau de parfum Vero Profumo de dama Imagini rubj eau de parfum Vero Profumo de dama Imagini

rubj eau de parfum de Vero Profumo este un parfum Oriental Floral de dama. Creatorul acestui parfum este Vero Kern. Notele de varf sunt bergamot, mandarina, maracuia si neroli; notele de mijloc sunt floare de portocal african, tuberoza, busuioc si chimion; Notele de baza sunt cedru de Virginia, mosc si lichen.

bergamot mandarina maracuia neroli

floare de portocal african tuberoza busuioc chimion

cedru de Virginia mosc lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about rubj eau de parfum by Vero Profumo.

rubj eau de parfum Recenziile parfumurilor

Ma asteptam ca parfumul sa nu imi placa... defapt sa imi provoace repulsie, dar... nu e asa! Pe pielea mea, nu este atat de dirty cum ma asteptam, ba chiar este dragut. Miroase a tuberoze tinere si a mult fruct de maracuia. Are si un usor iz dirty, dar... imi e usor sa il trec cu vederea. Doar inceputul este transpirat, dar dureaza maxim zece secunde, apoi devine un parfum tropical si dragut! Probabil ca il si testez in anotimpul potrivit, vara cred ca este mai greu de digerat. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 7/10

A trecut ceva timp de cand am testat Onda creat de aceeasi autoare, parfum care nu mi-a lasat o amintire prea placuta si am socotit ca a sosit vremea sa explorez mai departe cu multa determinare colectia inedita a acestei parfumiere.

Oricat de mult o iubesc pe Vero ca persoana si oricat sarm irezistibil emana ea, din pacate trebuie sa admit ca nu sunt genul de persoana compatibila cu parfumurile ei. Are o viziune foarte originala si in toate amestecurile presara ceva extrem de "dirty" a carui sens inca ma stradui sa-l descopar.

Rubj nu face exceptie. Nu ma asteptam desigur la o tuberoza vesela si proaspata si banuiala mi-a fost confirmata de indata ce l-am pus pe piele.

Incepe foarte foarte murdar. Miroase a transpiratie veche, probabil acelasi tricou purtat doua zile la rand pe canicula de un zilier de pe santier. El ia tramvaiul catre casa si e inghesuiala si esti nevoit sa respiri mireasma sublima. Undeva in spatele lui o femeie tine in brate un buchet de tuberoze, dar din pacate nu ajunge pana la tine parfumul florilor, fiindca in jur e prea multa lume si se pare ca majoritatea nu a facut dus in acea zi. Chestia e ca in acest punct critic lumea elogiaza parfumul si ii lauda frumusetea. Mirosul se transforma treptat, nu pierde vremea si la urmatoarea statie apare un ton fructat foarte dulce care reuseste cumva sa invaluie miasmele anterioare, producand un efect de prospetime falsa. Probabil cineva si-a acoperit transpiratia cu un deo cu aroma de maracuja.

Stiti ce inseamna un dus francez? Sa aplici parfum pe pielea transpirata…cam asa e Rubj.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Vero Profumo rubj eau de parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Vero Profumo rubj eau de parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica rubj eau de parfum dupa Vero Profumo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre rubj eau de parfum de Vero Profumo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Givenchy Organza First Light Givenchy Hot Couture Collection No.1 Olivier Strelli Olivier Strelli Torrente L`Or Intense Montana Samar Arrogance Arrogance Mix Vaniglia, Papaya Jean Charles Brosseau Fleurs d`Ombre Bergamote Victoria`s Secret Velvet Amber Blackberry Space NK Champaca Givenchy Play For Her Viktor&Rolf Flowerbomb Christmas 2010 Edition Toni Gard Toni Gard Woman