Designeri » T-Z » Floral « Grupuri

Blonde Versace de dama

Blonde Versace de dama

tuberoza
Blonde Versace de dama Imagini Blonde Versace de dama Imagini Blonde Versace de dama Imagini Blonde Versace de dama Imagini Blonde Versace de dama Imagini

Blonde de Versace este un parfum Floral de dama. Blonde a fost lansat in 1995. Creatorul acestui parfum este Nathalie Feisthauer. Notele de varf sunt gardenie, Pitosporum, violeta, neroli si bergamot; notele de mijloc sunt tuberoza, narcisa, ylang-ylang si garoafa; Notele de baza sunt rasina benzoica, mosc si zibeta.

gardenie Pitosporum violeta neroli bergamot

tuberoza narcisa ylang-ylang garoafa

rasina benzoica mosc zibeta

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Blonde by Versace.

Fracas
Beyond Love

Blonde Recenziile parfumurilor

rafaela
rafaela

o "tuberoza' pe gustul meu. se deschide proaspat, la cateva momente de la aplicare se simte exact mirosul inconfundabil si natural al tuberozei (floarea). desi am o sensibilitate pt ylang-ylang, nu-l prea detectez decat f in spate, mai degraba simt un miros floral-vanilat, desi vanilia nu e listata printre note. ceea ce ramane (pe pielea mea) este o mireasma dulce-aspra si bogat-curata.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Versace Blonde fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Versace Blonde, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Blonde dupa Versace. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Blonde de Versace reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Cerruti 1881 Nina Ricci Love in Paris Chanel Chanel No 5 Eau de Toilette Robert Piguet Fracas Viktor&Rolf Flowerbomb Guerlain Aqua Allegoria Jasminora Hermes Terre d'Hermes Nina Ricci L'Air du Temps Molinard Habanita Cartier Le Baiser Du Dragon Chanel Chance Eau de Toilette Cartier Delices Hermes Elixir des Merveilles Bvlgari Bvlgari Rose Essentielle Eau De Toilette Rosee Lolita Lempicka Lolita Lempicka Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Thierry Mugler Womanity Christian Dior Poison Tendre Thierry Mugler Angel Guerlain L'Heure Bleue