Designeri » T-Z » Floral Fructat « Grupuri

Bright Crystal Absolu Versace de dama

Bright Crystal Absolu Versace de dama Imagini Bright Crystal Absolu Versace de dama Imagini Bright Crystal Absolu Versace de dama Imagini

Bright Crystal Absolu de Versace este un parfum Floral Fructat de dama. Bright Crystal Absolu a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Notele de varf sunt yuzu, rodie si note de apa; notele de mijloc sunt lotus, bujor, zmeura si magnolie; Notele de baza sunt ambra, mosc si lemn de mahon.

yuzu rodie note de apa

lotus bujor zmeura magnolie

ambra mosc lemn de mahon

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bright Crystal Absolu by Versace.

Dior Addict Eau Fraiche

Bright Crystal Absolu Recenziile parfumurilor

cateyes
cateyes

Imi place mult. E un parfum pe care il folosesc pentru sufletul meu, pentru feminitatea mea.
Are o persistenta buna, comparativ cu apa de toaleta. Se simte mult buchetul floral in care predomina bujoul, si mai putin notele fructate, intr-adevar, care probabil l-ar fi banalizat.E un parfum primavaratic si de vara, care, desi e destul de suav, se simte si pentru ceilalti. Cred ca se pliaza in mare parte pe gusturile femilor, pentru ca este delicat si nu agreseaza olfactiv prin nimic, dar nici nu cred ca epateaza prin ceva anume, obiectiv vorbind.
Indraznesc sa spun ca ramane printre preferatele mele, chiar daca nu este prea laudat.

Este un floral si din punctul meu de vedere aproape deloc fructat, asa cum este el incadrat, deoarece nu simt fructe decat la inceput (zmeura), si asta in cantitati foarte mici. Parfumul este dominat de un bujor frumos, plus ceva note de magnolie, parfumul fiind unul usor, primavaratic. Mai simt si ceva note lemnoase, insa pe pielea mea este totusi un floral autentic. Trebuie sa recunosc ca fata de editia initiala, acesta este mult mai bine facut si poate sa fie chiar iubit de cei ce prefera genul floral-usor. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 6/10

monafro
monafro

Iată primul Bright Crystal care îmi place și mie cu adevărat (deși nu îl am pe acesta, ci pe Noir). Nu este un parfum comercial gen „piți la piscină”; are o noblețe aparte, un farmec italian de primavera...Eu cred că simt mai bine rodia, lotusul și magnolia, pe un fond de mosc, cu un siaj bun dar poetic. Lo amo davvero.

Noul Bright Crystal Absolu cu toate ca reia tema editiei princeps Bright Crystal (2006) duce lucrurile mai departe si e in opinia mea o varianta de luat in considerare. Cred ca ceva se intampla, pozitiv, dar de la o vreme incep sa apara si parfumuri mainstream dragute. Cu alte cuvinte mirosul bombonos sau de sampon nu mai satisface ca inainte, moda se schimba.

OK, Bright Cystal Absolu nu e un deschizator de drumuri si nu e ceva super inedit in peisajul olfactiv actual, DAR arata ca ceva ceva tot s-a investit in el. Daca prima impresie lasata de notele din debut este una foarte pozitiva, notele de baza reusesc sa ma incante deopotriva, parfumul avand coerenta si un sarm placut.

In primul rand nu e un fructat dulce si nici copilaresc, de astea ne-am cam saturat. Incepe cu un blend proaspat de bujor, zmeura si yuzu, asadar floral-fructat, bujorul fresh reusind sa limiteze dulceata fructata, lasand sa-i scape doar o adiere placuta.

Apoi urmeaza partea lui inedita si anume o nota lemnoasa foarte pregnanta care imi aduce parca vag aminte de mirosul de oud, ca un ecou indepartat….insa desigur nu e vorba de vreo esenta pretioasa, e doar lemn, lemn obisnuit cu miros usor uscat si aceasta devine nota cheie de acum incolo.

Mai plutesc prin el note de usoare de flori si putina ambra pe final, parfumul avand cu timpul un aer lemnos-acvatic .

Incercati-l si daca nu vi-a spus nimic prima editie Bright Crystal, poate veti avea o surpriza placuta ca mine de data asta cu noul Absolu.

EDP Mini 0.17oz
Versace Bright Crystal Absolu by Gianni Versace Eau de Parfum .17 oz Mini for Women
Gift Set 2oz
Versace Bright Crystal Absolu Gift Set II. Eau De Parfum 0,2 oz Shower Gel 0,8 oz Body Milk 0,8 oz
Versace Bright Crystal Absolu Eau De Parfum tester for women 3 oz
Versace Bright Crystal Absolu Eau De Parfum for women 1.7 oz
Versace Bright Crystal Absolu Eau De Parfum for women 1.7 oz
FragranceX.com
Eau De Parfum 3oz
Bright Crystal Absolu Perfume by Versace, 3 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Versace Bright Crystal Absolu Eau De Parfum for women 3 oz
Versace Bright Crystal Absolu Eau De Parfum for women 3 oz
Eau De Parfum 3oz
Versace Bright Crystal Absolu by Gianni Versace Eau de Parfum Spray 3 oz Tester for Women
Eau De Parfum 1.7oz
Versace Bright Crystal Absolu by Gianni Versace Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
Versace Bright Crystal Absolu Gift Set III. Eau De Parfum 3 oz Body Milk 3,4 oz
Versace Bright Crystal Absolu Gift Set III. Eau De Parfum 3 oz Body Milk 3,4 oz
FragranceX.com
Bright Crystal Absolu Perfume by Versace, 3 oz Eau De Parfum Spray for Women
Bright Crystal Absolu Perfume by Versace, 3 oz Eau De Parfum Spray for Women
Gift Set 3oz
Versace Bright Crystal Absolu Gift Set I. Eau De Parfum 3 oz Body Milk 3,4 oz Cosmetic Bag
Eau De Parfum 3oz
Versace Bright Crystal Absolu by Gianni Versace Eau de Parfum Spray 3 oz Body Lotion 3.4 Hand Bag for Women
Macys.com
Eau De Parfum 1oz
Versace Bright Crystal Absolu Eau De Parfum, 1 oz- Only at Macy's
Versace Bright Crystal Absolu Eau De Parfum, 1 oz- Only at Macy's
Gift Set 3oz
Versace Bright Crystal Absolu Gift Set IV. Eau De Parfum 3 oz Body Milk 3,4 oz Purse
Eau De Parfum 3oz
Versace Bright Crystal Absolu by Gianni Versace Eau de Parfum Spray 3 oz Body Lotion 3.4 Travel Offer for Women
NORDSTROM.com
Versace Bright Crystal Absolu 1.7 oz Eau de Parfum Spray
Versace Bright Crystal Absolu 1.7 oz Eau de Parfum Spray
Versace Bright Crystal Absolu 3 oz Eau de Parfum Spray
Versace Bright Crystal Absolu 3 oz Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Versace Bright Crystal Absolu fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Versace Bright Crystal Absolu, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bright Crystal Absolu dupa Versace. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bright Crystal Absolu de Versace reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bvlgari Bvlgari Pour Femme Yves Saint Laurent Elle Bvlgari Omnia Amethyste Guerlain Shalimar Parfum Initial Hermes Kelly Caleche Gucci Gucci Eau de Parfum II Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Lalique Amethyst Prada Prada Candy Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste Burberry Body Tender Balenciaga B. Balenciaga Valentino Valentino Donna Lacoste Lacoste Pour Femme Lancome La Vie Est Belle L’Absolu Chloe Chloe Eau de Parfum Intense Prada L`Eau Ambree Jean Paul Gaultier Classique Intense Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire Annick Goutal Un Matin d`Orage