Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Crystal Noir Versace de dama

acorduri de cocos
tropical
Crystal Noir Versace de dama Videouri
Crystal Noir Versace de dama Imagini Crystal Noir Versace de dama Imagini Crystal Noir Versace de dama Imagini Crystal Noir Versace de dama Imagini Crystal Noir Versace de dama Imagini Crystal Noir Versace de dama Imagini

Crystal Noir de Versace este un parfum Oriental Floral de dama. Crystal Noir a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Antoine Lie. Notele de varf sunt ghimbir, cardamom si piper; notele de mijloc sunt floare de portocal, bujor, gardenie si nuca de cocos; Notele de baza sunt lemn de santal, mosc si ambra.

ghimbir cardamom piper

floare de portocal bujor gardenie nuca de cocos

lemn de santal mosc ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Crystal Noir by Versace.

Fior di Loto

Crystal Noir Recenziile parfumurilor

Ariana.b
Ariana.b

Il iubesc din primul moment cand l-am testat. Cocosul si florile albe ii dau un ton deosebit, sexy, modern, nu as putea descrie senzatia atunci cand il port. E bun de zi, e bun si de seara, avand persistenta indelungata si siaj mare (plus ca primesc mereu complimente cand il port). Prefer EDT deoarece il percep un pic mai aerisit. Cu siguranta il voi recumpara.

muneca_brava
muneca_brava

Persistenta foarte buna, dar mie nu imi place deloc, imi vine sa vomit de la atata dulceata,are o nota care ma deranjeaza ff tare,per total nu ar fi un parfum nereusit, din contra, dar merge mult mai bine purtat cand iesiti afara,in frig, in sezonul rece,altfel devine f gretos.nota 7/10

tubykap20

Pana la urma a fost reformulat sau e doar o greseala de note aici!?!?

Alexandra13
Alexandra13

Parfumul "semnatura" al mamei mele.Il iubesc pe ea si din aceasta cauza refuz sa-l folosesc.Este al ei si il asociez numai cu ea.Iasomia din notele de mijloc iese in evidenta perfect si se combina foarte bine cu lemnul de santal si cu vanilia.Longevitate buna si siaj la fel de bun.

cateyes
cateyes

Simt cocosul foarte bine, dar dulceata sa este atenuata de un ghimbir usor intepator. Un parfum care imi place, dar care trebuie aplicat cu moderatie, un puf-doua, altfel, cam "gadila" nasucurile.

Elena Helen
Elena Helen

Un parfum pe care il folosesc o data la cativa ani.Simt gardenia si cocosul.Persistenta foarte buna.Pentru o seara de dans in club sau discoteca este perfect.Si seara il mai folosesc cand ies cu prietenii.Potrivit iarna,toamna si primavara.

Este un parfum foarte puternic, cu un miros predominant de gardenie si cocos. Parfumul este destul de dulce, intens, daca este pulverizat in exces, poate deveni chiar gretos. Este potrivit exclusiv pentru iarna, cand e ger mare afara, parfumul avand siaj si persistenta foarte bune. Este si acesta destul de popular printre ”pitzy”, insa nu este deloc un parfum rau. Nota mea: 8/10

Malvina
Malvina

Este divin, adorabil.Imi place atat de mult. Este parfumul meu de semnatura. E foarte elegant si cu bun gust. Are un miros naucitor de senzual. E mai potrivit anotimpurilor reci. Pe mine are o persistenta fantastica, il ador.

angel
angel

Mi-a placut foarte mult parfumul asta pana la un moment dat cand mi-a parut destul de gretos...nu stiu, parca simteam miros de cirese foarte coapte amestecate cu rasina! Nu-l mai vreau a doua oara!

Nici eu n-am simtit deloc cocosul. Mi-a placut tare de tot cand l-am primit, apoi am innebunit brusc si ma sugruma nota de rasina arsa care se simtea pe mine dupa cateva ore.L-am dat unei prietene (blonda, nefumatoare, poate asta e explicatia), pe ea miroase super si nu are nota aia deranjanta.
Pacat, era puternic si rezista bine pe piele.

tubykap20

Oooooof!!! Cat iubesc acest parfum si cate amintiri am cand il miros... E parfumul meu de suflet!

Nu stiu de ce si ma oftic tare,eu nu simt deloc cocosul!!! Toata lumea spune ca miroase a cocos! Eu de ce nu il pot simti??? In fine...Imi place oricum!

P.S. Parfumul perfect pentru o seara in club (jeans+top cu paiete+stilettos) dar si pentru o seara foarte eleganta!

Eau De Toilette 0.17oz
Versace Crystal Noir by Versace, 3 oz Eau De Toilette Spray for Women
Versace Crystal Noir Eau De Parfum for women 3 oz
Versace Crystal Noir Eau De Parfum for women 3 oz
Gift Set 3oz
Versace Crystal Noir Gift Set XI. Eau De Toilette 3 oz Body Milk 3,4 oz Cosmetic Bag
Versace Crystal Noir Gift Set XIV. Eau De Parfum 3 oz Body Milk 3,4 oz Purse
Versace Crystal Noir Gift Set XIV. Eau De Parfum 3 oz Body Milk 3,4 oz Purse
Versace Crystal Noir Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Versace Crystal Noir Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Gift Set 3oz
Versace Crystal Noir Gift Set XII. Eau De Toilette 3 oz Body Milk 3,4 oz Cosmetic Bag
Macys.com
Versace Crystal Noir Eau De Toilette Spray 90ml 3oz
Macys.com
Versace Crystal Noir Eau de Toilette, 3 oz
Versace Crystal Noir Eau de Toilette, 3 oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Versace Crystal Noir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Versace Crystal Noir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Crystal Noir dupa Versace. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Crystal Noir de Versace reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Calvin Klein Euphoria Dolce&Gabbana The One Givenchy Ange ou Demon Christian Dior Dior Addict Thierry Mugler Alien Yves Saint Laurent Cinema Giorgio Armani Armani Code for Women Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Lacoste Lacoste Pour Femme Givenchy Organza Christian Dior Midnight Poison Cerruti 1881 Chanel Coco Mademoiselle Tom Ford Black Orchid Givenchy Hot Couture Christian Dior Hypnotic Poison Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Prada Prada Candy Lancome La Vie Est Belle Guerlain Insolence