Designeri » T-Z » Oriental Fougere « Grupuri

Dreamer Versace de barbati

Dreamer Versace de barbati

tabac
Dreamer Versace de barbati Imagini Dreamer Versace de barbati Imagini

Dreamer de Versace este un parfum Oriental Fougere de barbati. Dreamer a fost lansat in 1996. Notele de varf sunt lavanda, mandarina si salvie; notele de mijloc sunt garoafa, tutun, trandafir si muscata; Notele de baza sunt brad, boabe de tonka, vetiver si cedru.

lavanda mandarina salvie

garoafa tutun trandafir muscata

brad boabe de tonka vetiver cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dreamer by Versace.

Back to Black

Dreamer Recenziile parfumurilor

zozo
zozo

Eu simt o minunata aroma de lavanda cu o usoara atingere de tutun(nicidecum acel miros de tigara impregnat in piele)si asta imi place foarte mult.Seamana cu JOOP! dar este mult mai rafinat.

Alina B
Alina B

The Dreamer este ultimul parfum creat de Versace,chiar inainte de moartea sa tragica.
Se spune ca se potriveste foarte bine barbatilor din zodia Berbecului care se pierd totdeauna prin tinuturi de vis. The Dreamer are o semnificativa indepartare de cararile indelung batute ale parfumurilor masculine,cu ierburile lui ciudate si imbatatoare si un original acord al florilor de in.
Sa va povestesc despre ierburi si veti vedea cat de original este acest parfum: ienupar(folosit la aroma ginurilor de calitate), pelin(utilizat candva la crearea aromei absintului,astazi proscris) si tarhon (cu iz intepator,asemanator anasonului). In afara de ierburi deslusim crinul auriu,radacina de iris(cu miros de violete salbatice) si esenta de flori de in. Nu stiu cum sa va spun dar esenta de flori de in da o nota de lenjerie proaspata de olanda si ramane neschimbata pana la capat in invaluirea celorlalte efluvii ce compun acest parfum cu totul si cu totul special. La completarea celor de mai sus se mai adauga si aroma florilor de tutun, precum si un damf de ambra ce finiseaza intregul cocktail cu vigoarea lor bine disimulata. Neobisnuit?! Desigur,dar si de o verva si o virtuozitate tipice lui Versace.
Acest parfum defineste cel mai bine barbatii visatori de aceea acest neobisnuit cocktail de ierburi si esente rare se numeste Visatorul / The Dreamer...prezenta lui langa noi ne transpune in lumea viselor...alaturi de el..

rafa3lo
rafa3lo

Miroase elegant si nu este prea dulce iar tutunul te invaluie intr-o aura de mister...nu este in mod clar pentru adolescenti ...pacat ca a fost reformulat si nici nu persista dar nici cei din jurul tau nu il vor simti..de ce se intampla asa cum majoritatea parfumurilor frumoase?

jivanshi
jivanshi

Am testat un esantion. In deschidere miroase foarte urat, un miros acru de supa stricata. Trece repede insa si ramane un miros ca si cand as fi fumat cu acea mana si am acoperit mirosul cu un parfum floral. Mie nu imi miroase deloc a tutun aromat de pipa, imi evoca foarte clar mana in care am tinut tigara + parfum. Nu sunt fumator, mirosul asta ma deranjeaza foarte tare. Semana totusi cu un parfum cunoscut, m-am chinuit o gramada sa imi dau seama, si m-am prins: a Joop miroase. Am primit odata (in vremuri imemoriale) un Joop care nu mi-a placut deloc si nu l-am folosit, dar din ce imi aduc aminte asa mirosea. Concluzia mea (de necunoscator in materie) asta este: Joop pe mana unui fumator, miros care ma deranjeaza la stomac. Total diferit fata de ce am vazut prin review-uri!

Dreamer by Versace 3.94 out of 5 based on 34 ratings and 4 user reviews

Dreamer by Gianni Versace EDT Spray 3.4 oz for Men
Macys.com
Versace Dreamer Eau de Toilette Spray, 3.4 oz
Versace Dreamer Eau de Toilette Spray, 3.4 oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Versace Dreamer fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Versace Dreamer, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dreamer dupa Versace. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dreamer de Versace reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Christian Dior Dior Homme Intense Thierry Mugler A*Men Christian Dior Fahrenheit Versace Versace Man Eau Fraiche Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Hermes Terre d'Hermes Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Thierry Mugler A*Men Pure Havane Christian Dior Dior Homme Intense Paco Rabanne 1 Million Joop! Joop! Homme Burberry London for Men Chanel Allure Homme Edition Blanche Carolina Herrera 212 Men Viktor&Rolf Spicebomb Chanel Egoiste Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Moschino Uomo?