Designeri » T-Z » Floral Fructat « Grupuri

Jeans Couture Woman Versace de dama

Jeans Couture Woman Versace de dama

Jeans Couture Woman Versace de dama Imagini Jeans Couture Woman Versace de dama Imagini

Jeans Couture Woman de Versace este un parfum Floral Fructat de dama. Jeans Couture Woman a fost lansat in 2002. Notele de varf sunt floare de portocal si prune; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie si frezie; Notele de baza sunt lemn de santal, mosc, vetiver si heliotrop.

floare de portocal prune

stanjenel iasomie frezie

lemn de santal mosc vetiver heliotrop

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Jeans Couture Woman by Versace.

Fracas
Petit Fracas

Jeans Couture Woman Recenziile parfumurilor

Este un floral opulent, in care as fi putut jura ca gasesc o tuberoza guresa, inainte sa ii citesc notele. Incepe direct dulce, suculent, cu o pruna coapta, alaturi de neroli. Acest miros poate fi considerat greu de digerat, usor gretos poate. Mai tarziu, devine ceva mai floral, dar pruna coapta ramane alaturi de flori si le da izul suculent-dulce. Melanjul creat, totusi imi sugereaza mirosul unei tuberoze, si nu a uneia usoare, ci a uneia opulente, gen Fracas (sau mai degraba Petit Fracas, fiindca este totusi si destul de fructat).
Ingredientele sunt de buna calitate si cred ca este pacat ca a fost intrerupt, parfumul fiind unul bun din punctul meu de vedere. Desi parfumul este foarte opulent, siajul este doar moderat, insa persistenta este buna.
Evaluare: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Versace Jeans Couture Woman fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Versace Jeans Couture Woman, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Jeans Couture Woman dupa Versace. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Jeans Couture Woman de Versace reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Salvatore Ferragamo Incanto Dream Paris Hilton Paris Hilton Givenchy Very Irresistible Soleil d'Etè Montana Parfum d`Elle 2 Bogner Bogner Woman No.1 Summer Edition Victoria`s Secret Very Sexy Now The Beauty of Brazil Ella Mikao Yujin Floa Gin Tonic Happy Hour Women Gale Hayman Golden Delicious Sarantis B.U. Dreamy Ulric de Varens Mini Varens 31 Mary-Kate and Ashley Olsen One