Designeri » T-Z » Floral « Grupuri

Vanitas Versace de dama

Vanitas Versace de dama

Vanitas Versace de dama Videouri
Vanitas Versace de dama Imagini Vanitas Versace de dama Imagini Vanitas Versace de dama Imagini Vanitas Versace de dama Imagini Vanitas Versace de dama Imagini

Vanitas de Versace este un parfum Floral de dama. Vanitas a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Dora Baghriche-Arnaud. Nota de varf este lamaie verde; notele de mijloc sunt frezie si floarea tiare; Notele de baza sunt cedru de Virginia si boabe de tonka.

lamaie verde

frezie floarea tiare

cedru de Virginia boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vanitas by Versace.

Vanitas Recenziile parfumurilor

Roparfumuri
Roparfumuri

Maximul floral pe care il pot tolera. In opinia mea, este pentru toamna-iarna-primavara, eu l-am luat acum si-mi pare... perfect "de purtat" in perioada asta. Rafinat, intr-adevar feminin, foarte persistent.

laura24
laura24

Este de departe cel mai bun parfum pe care am avut bucuria sa il primesc.Nu stiam cum miros florile de tiare ,dar am primit si un ulei pentru masaj cu flori de tiare si este sublim.Cedrul ii da o oarecare asprime fara de care ar fi posibil prea dulce datorita freziei.Lamaia ii da prospetime si il face usor de purtat.
Se potriveste perfect pentru mine,are o persistenta de cca 10 ore si pe haine ramane impregnat si dupa spalare la 30 de grade.
Siajul e deasemenea foarte bun aprox 2,5 m.
Pe langa 5th Avenue de E.A devine preferatul meu din categoria floral.
Merge si pentru doamne ca mine de 40 dar si pentru fete tinere.De cateva zile elevele mele de 17,18 ani m-au intrebat ce parfum folosesc mai nou
De la mine nota 10/10

Este un floral soft, cu miros de tiare si frezie, calm, cu siaj si persistenta moderate. Nu pot spune ca parfumul acesta este extraordinar, insa nu e rau, e pentru vara, e destul de comun ca miros, e potrivit pentru domnisoarele finute, poate timide. Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 6/10

Natalia
Natalia

Pur si simplu iubesc parfumul asta. Este un parfum ce sublineaza feminitatea, eleganta si rafinamentul oricarei femei. Versace Vanitas are o compozitie luminoasa si proaspata, creata de note stralucitoare si senzuale. Foarte persistent.

Eau De Toilette 0.15oz
Vanitas Mini by Versace, .15 oz Mini EDT for Women
Vanitas Mini by Versace, .15 oz Mini EDT for Women
Gift Set 2oz
Versace Vanitas Gift Set VII. Eau De Toilette 0,2 oz Shower Gel 0,8 oz Body Milk 0,8 oz
Versace Vanitas Eau De Parfum for women 1 oz
Versace Vanitas Eau De Parfum tester for women 3.4 oz
Versace Vanitas Eau De Parfum for women 3.4 oz
Versace Vanitas Eau De Parfum for women 3.4 oz
Gift Set 7oz
Versace Vanitas Gift Set XI. Eau De Toilette 1,7 oz Body Milk 1,7 oz Shower Gel 1,7 oz
Vanitas Perfume by Versace, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Gift Set 4oz
Versace Vanitas Gift Set XII. Eau De Toilette 3,4 oz Body Milk 3,4 oz Purse
Versace Vanitas Gift Set XII. Eau De Toilette 3,4 oz Body Milk 3,4 oz Purse
Gift Set 3.4oz
Versace Vanitas Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz Body Lotion 100ml 3.4oz Bag 2pcs 1Bag
Versace Vanitas Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
Versace Vanitas Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Versace Vanitas fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Versace Vanitas, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vanitas dupa Versace. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vanitas de Versace reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Calvin Klein Euphoria Kenzo Kenzo Amour Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Avon Little Black Dress Chloe Love Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Caron Fleur de Rocaille (1993) Prada Prada Candy Guerlain La Petite Robe Noir Calvin Klein Beauty Givenchy Pi Christian Dior Pure Poison Lorenzo Villoresi Teint de Neige Burberry Burberry Brit Giorgio Armani Emporio Armani Lei Christian Dior Dolce Vita Thierry Mugler Alien Essence Absolue Elizabeth Arden 5th Avenue