Designeri » T-Z » Lemnos Acvatic « Grupuri

Versace Man Eau Fraiche Versace de barbati

Versace Man Eau Fraiche Versace de barbati

Versace Man Eau Fraiche Versace de barbati Videouri Versace Man Eau Fraiche Versace de barbati Videouri
Versace Man Eau Fraiche Versace de barbati Imagini Versace Man Eau Fraiche Versace de barbati Imagini Versace Man Eau Fraiche Versace de barbati Imagini

Versace Man Eau Fraiche de Versace este un parfum Lemnos Acvatic de barbati. Versace Man Eau Fraiche a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Olivier Cresp. Notele de varf sunt bergamot, lemn de trandafir brazilian, cardamom, lamaie si carambola (fructul stea); notele de mijloc sunt tarhon, salvie, cedru si piper; Notele de baza sunt ambra, sofran, mosc, note lemnoase si sicomor.

bergamot lemn de trandafir brazilian cardamom lamaie carambola (fructul stea)

tarhon salvie cedru piper

ambra sofran mosc note lemnoase sicomor

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Versace Man Eau Fraiche by Versace.

D&G Light Blue

alkatraz99

reformulat,apa chioara!

jivanshi
jivanshi

L-am cumparat odata cu Versace Pour Homme. Nu stiam nimic despre Iso e Super (pana acum m-am ferit de acvatice), asa ca l-am adulmecat de cum s-a zvantat alcoolul si... nu am simtit nimic! L-am pus totusi pe mine, mai mult in ciuda, doar-doar - si am dat zdravan, in speranta ca apare ceva. Culmea e ca mi-a blocat mirosul selectiv substanta asta: in acea zi, VMEF nu mi-a mirosit mai deloc (doar in caldura, afara, a inceput un miros piperat foarte placut, dupa care a disparut fara urma), iar mirosind VPH simteam o aroma florala si usor citrica (exact tonurile din inima) dar extrem, extrem de diluata, mai mult o parere... In rest, totul ok, orice miroseam simteam fara probleme. Asa ca m-am documentat, am aflat cum e cu Iso e, ca 40% dintre noi nu il simtim deloc (!) si ma gandeam ca le trec la pierderi, ca imi era rusine sa le fac si cadou. La sfatul cuiva de pe basenotes, am dat un spray VPH pe un ciorap curat, l-am impachetat si l-am lasat peste noapte. A doua zi, cand m-am intors de la serviciu seara, toata camera era plina de un miros minunat, floral usor citric. Si de atunci le pot mirosi pe amandoua fara probleme, si VMEF si VPH! Ciudata treaba!
Revendind la Eau Fraiche: are un miros citric lemnos, foarte piperat, foarte putin floral si parca si ceva mentolat de la cedru. Dar ca sa se simta toate astea are nevoie de caldura. Fara caldura, e aproape inutil. Si cu cat e mai cald, cu atat e mai piperat si mai placut mirosul! Parca transpiratia il ajuta si mai mult! Tine foarte mult, peste 6 ore, chiar si mai mult, dar cateodata dispare cu totul, ca mai apoi sa reapara cu o forta parca si mai mare. Disparitia e numai o iluzie data tot de Iso E, care nu-si mai face pentru mine efectul de amplificare, dupa care simtul mirosului pentru substanta asta imi revine brusc. Foarte interesant, excelent, dar exclusiv pe timp de vara, in caldura, afara, casual. Mai la racoare, foarte bun e Versace Pour Homme, care tot asa un comportament jucaus are, ascunzandu-se cand si cand, dar functioneaza si la temperaturi mai mici - si e mai rafinat si mai serios, fara acorduri piperate, potrivit si pentru situatii mai formale sau pentru serviciu.

dagulicious
dagulicious

One word: nice.
Two words: nice, safe.
3 words: nice, safe, clean.
...and the list can go on..

It's very simple to describe this one: fresh, safe, nice, clean, pleasant. Nothing extraordinary or spectacular like Chanel Allure Homme Sport & Armani Attitude (one of my favourite fragrance), but still very good option for spring and summer, even for the early fall.

Also being said, you can't go wrong with this! It smells good and people like/love this one. I receive compliments almoust every time I wear it.

My only complain is the longevity. Sometimes I get 3 hours, sometimes I get 6+. But still good projection for the first 1-2 hours, you will get noticed.
3.5/5 final score!

Cheers!

Scuze pentru engleza, e review-ul meu de pe fragrantica.com si nu l-am mai tradus.

PS: Alinush, tin sa te contrazic putin, nu cred ca le poti compara (versace cu blue seduction), Versace joaca in alta liga. Cu alte cuvinte, nu le poti compara la niciun capitol (longevitate, complexitate, siaj). Doar mirosul seamana putin, dar nu 90%.

Parerea mea.

fpaull19
fpaull19

Versace man eau fraiche este un parfum fresh destinat vremurilor calduroase.Va recomand sa nu il folositi cand este vreme "rece" ,pentru ca nu o sa aiba proiectia asa tare si puternica, ca atunci cand il folositi vara la peste 25 de grade celsius.Longivitatea este mai mult ca satisfacatoare pentru mine,avand in vedere ca este un parfum fresh si "aquatic" , tine aproximativ 8 ore pe piele (+- 1 ora).

Longivitate: 8 ore. > Nota 9.
Proiectie: "grea" > Nota 9
Versatilitate, foarte mare. > Nota 10
Miros: "deosebit" >Nota 9

Nota finala 9/10.

iulix_73
iulix_73

Un parfum foarte proaspat si curat pentru utilizarea de zi cu zi . Longevitatea este foarte buna .Mirosul nu se schimba si cu siguranta recomandat pe timp de vară , similar cu D&G Light blue . Nota 9/10

Sample
Versace Man Eau Fraiche by Gianni Versace EDT Spray Vial On Card for Men
Versace Man Eau Fraiche by Gianni Versace EDT Spray Vial On Card for Men
Eau De Toilette 0.17oz
Versace Man Eau Fraiche by Gianni Versace EDT .17 oz Mini for Men
Versace Man Eau Fraiche by Gianni Versace EDT .17 oz Mini for Men
Eau De Toilette 0.17oz
Versace Man Eau Fraiche by Gianni Versace EDT .17 oz Mini Aftershave Balm .8 oz Shower Gel .8 oz Mini for Men
Eau De Toilette 1oz
Versace Man Eau Fraiche by Gianni Versace Deodorant Spray 3.4 oz for Men
Versace Man Eau Fraiche by Gianni Versace EDT Spray 3.3 oz for Men
Versace Man Eau Fraiche by Gianni Versace EDT Spray 3.3 oz for Men
Eau De Toilette 3.3oz
Versace Man Eau Fraiche by Gianni Versace EDT Spray 3.3 oz Shower Gel 3.4 oz Travel Offer for Men
Eau De Toilette 1.7oz
Versace Man Eau Fraiche Eau de Toilette Spray, 3.4 oz
Versace Man Eau Fraiche Eau de Toilette Spray, 3.4 oz
Versace Eau Fraiche Eau de Toilette Spray, 6.7 oz
Versace Eau Fraiche Eau de Toilette Spray, 6.7 oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Versace Versace Man Eau Fraiche fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Versace Versace Man Eau Fraiche, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Versace Man Eau Fraiche dupa Versace. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Versace Man Eau Fraiche de Versace reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Versace Dreamer Christian Dior Fahrenheit Christian Dior Dior Homme Intense Hermes Terre d'Hermes Thierry Mugler A*Men Pure Havane Paco Rabanne 1 Million Versace Versace Pour Homme Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Carolina Herrera 212 Men Yves Saint Laurent L'Homme Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Dolce&Gabbana The One for Men Thierry Mugler A*Men Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Burberry London for Men Laura Biagiotti Roma per Uomo Chanel Allure Homme Sport Moschino Uomo? Chanel Bleu de Chanel