Designeri » T-Z » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Versace Woman Versace de dama

Versace Woman Versace de dama

Versace Woman Versace de dama Videouri
Versace Woman Versace de dama Imagini Versace Woman Versace de dama Imagini

Versace Woman de Versace este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Versace Woman a fost lansat in 2000. Creatorul acestui parfum este Christine Nagel. Notele de varf sunt frunze de iasomie, bergamot si trandafir; notele de mijloc sunt prune, zmeura, cedru si lotus; Notele de baza sunt ambra si mosc.

frunze de iasomie bergamot trandafir

prune zmeura cedru lotus

ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Versace Woman by Versace.

Dolce&Gabbana Pour Femme

Versace Woman Recenziile parfumurilor

cateyes
cateyes

L-am achizitionat recent din dorinta de a avea un parfum portrivit pentru aceasta perioada de tranzitie intre frig si caldura verii si pot spune ca sunt incantata de achizitia facuta.
E un parfum putin amarui initial, dar foarte luminos. Se transforma cald pe piele si unde mai pui ca are o zmeura redata foarte frumos, care indulceste toata fuziunea florala. Are un miros curat, cu nuante fructate tineresti si foarte echilibrat. Il vad exclusiv pentru femei tinere, care nu doresc sa epateze prin stridente olfactive si cred eu, pentru pretul pe care il are, e un parfum mult mai bun decat alte creatii cu pretentii.

olgastefan
olgastefan

Zmeură matură, ne-jucăuşă, ne-sexy (ca-n Hot Couture): fără să fie o bombă sau să să facă afirmaţii puternice pe pielea unei femei, are ceva deosebit, care mă atrage. Mi se pare un parfum nepretenţios, care nu poate să ofenseze. Te face să te simţi bine şi e echilibrat, fără burţi şi stridenţe, ca toate creaţiile Christinei Nagel (sunt cel puţin 6 parfumuri făcute de ea care îmi plac şi pe care le-aş alege fără să stau pe gânduri). On-line l-am văzut la preţuri decente, deci, zic eu, după multe semi-rateuri cu celebrity frags, nu daţi (tot atâţia) bani pe acelea dacă vreţi un parfum în "buget" :)

Parfumul incepe floral-amarui, cu bergamot si ceva flori. In scurt timp, amarala dispare si se simte bine trandafirul si zmeura. Nu este ceva sa-ti ia mintile, ci este un parfum cumintel, pentru fetele tinere. Catre final, devine si usor pudrat. Are siaj redus si persistenta moderata. Nota mea: 4/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Versace Versace Woman fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Versace Versace Woman, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Versace Woman dupa Versace. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Versace Woman de Versace reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Kenzo Kenzo Amour Guerlain L'Instant Magic Lancome Tresor Midnight Rose Yves Saint Laurent Elle Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Givenchy Play For Her Intense Guerlain Insolence Eau de Parfum Salvatore Ferragamo Signorina Christian Dior Hypnotic Poison Prada Prada Candy Thierry Mugler Alien Thierry Mugler Angel Les Parfums de Cuir Christian Dior Dior Addict Eau Fraiche Valentino Valentina Valentino Valentina Assoluto Guerlain L'Instant de Guerlain Givenchy Ange ou Demon Sarah Jessica Parker Covet Escada Escada S