Designeri » T-Z » Lemnos Floral Mosc « Grupuri

Versense Versace de dama

Versense Versace de dama

Versense Versace de dama Imagini Versense Versace de dama Imagini Versense Versace de dama Imagini Versense Versace de dama Imagini Versense Versace de dama Imagini

Versense de Versace este un parfum Lemnos Floral Mosc de dama. Versense a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt bergamot, smochina, mandarina verde, citrice si Para; notele de mijloc sunt crin, iasomie, cardamom si narcisa; Notele de baza sunt lemn de santal, cedru de Virginia, maslin si mosc.

bergamot smochina mandarina verde citrice Para

crin iasomie cardamom narcisa

lemn de santal cedru de Virginia maslin mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Versense by Versace.

Chance Eau Fraiche

Versense Recenziile parfumurilor

Offfff! L-am luat blind acum vreun an de pe aoro, la 100 ml si azi abia i-a venit randul sa-l teastez si totodata sa-l port... nu-mi place... Este un citric inofensiv, care adauga la un moment dat o nota usor sarata, marina, care mie nu imi place sa o simt in absolut niciun parfum, fie el cat de calitativ! Miroase a lamai si limette, este super potrivit pentru vara, este si destul de feminin, insa nota sarata nu e pentru mine... Se zice ca seamana foaaarte bine cu Chanel Eau Fraiche. Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 6/10

Cu toate ca parfumurile citrice nu se numara in topul preferintelor mele, uneori descopar totusi cate unul foarte reusit cum e Versence. La citrice imi displace in special cand sunt aspre, acrisoare si simple, mirosul acela generic de colonie fresh.
In schimb Versence este cat se poate de complex pentru categoria lui. Desi nu recunosc decat putine note din piramida olfactiva, parfumul nu e nici pe departe minimalist.
Deschiderea e adorabila, o adiere aromata si cruda de limeta imi acapareaza imediat simturile. Inceptul e bombastic si triumfator, iar in timp desi se tempereaza usor, prospetimea nu-i paleste. Apare insa un ton placut, aproape dulce, probabil de la smochine si flori si mirosul se transforma intr-o inghetata de lamaie. Inghetata aceea de casa, din coaja rasa de lamaie, pufoasa si racoritoare. Cam asa e Versence. Recunosc asemanarea sa cu Chanel Chance Eau Fraiche insa Versence pare ceva mai talentat la capitolul prospetime. Chance Fraiche e innobilat cu mai multe flori si o baza ceva mai lemnoasa; e mai rezervat si mai aristocratic. Eu in schimb sunt pentru o petrecere vesela in gradina, sa stam pe patura sub nuc si ne pictam unghiile rosii ca fragutele, ascultam muzica si bem nectar de rodie. Nonsalant, feminin, simpatic, Versence e parfumul zilelor mele fericite de vara.

craitza
craitza

Citric ,verde ,proaspat,dar care,dupa ce notele de varf s-au estompat,devine mai bland,mai feminin.Este un parfum care nu poate ofensa pe nimeni.Foarte placut pe o vreme caniculara.

Versense by Versace 3.73 out of 5 based on 33 ratings and 3 user reviews

Eau De Toilette 0.17oz
Versace Versense Mini by Versace, .17 oz Mini EDT for Women
Versace Versense Mini by Versace, .17 oz Mini EDT for Women
Gift Set 2oz
Versace Versense Gift Set II. Eau De Toilette 0,2 oz Shower Gel 0,8 oz Body Milk 0,8 oz
Eau De Toilette 1oz
Eau De Toilette 3.4oz
Versace Versense Perfume by Versace, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Versace Versense Perfume by Versace, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Gift Set 4oz
Versace Versense Gift Set XIX. Eau De Toilette 3,4 oz Body Milk 3,4 oz Cosmetic Bag 9,8 x 3,9 x 5,7 in
Gift Set 4oz
Versace Versense Gift Set V. Eau De Toilette 3,4 oz Body Milk 3,4 oz Purse
Versace Versense Gift Set V. Eau De Toilette 3,4 oz Body Milk 3,4 oz Purse
StrawberryNET.com
Eau De Toilette 3.4oz
Versace Versense Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz
Versace Versense Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Versace Versense fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Versace Versense, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Versense dupa Versace. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Versense de Versace reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict Kenzo Kenzo Amour Lacoste Lacoste Pour Femme Guerlain My Insolence Givenchy Organza Givenchy Hot Couture Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Lalique Encre Noire Pour Elle Nina Ricci Nina Chloe Chloe Eau de Parfum Frederic Malle Portrait of a Lady Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Thierry Mugler Womanity Chanel Coco Eau de Parfum Chanel Chance Eau Fraiche Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Juliette Has A Gun Lady Vengeance Prada Infusion d'Iris Chanel Chance Eau de Toilette Chanel Coco Mademoiselle