Designeri » T-Z » Floral Fructat « Grupuri

Versus Versace de dama

Versus Versace de dama

Versus Versace de dama Videouri Versus Versace de dama Videouri
Versus Versace de dama Imagini Versus Versace de dama Imagini Versus Versace de dama Imagini Versus Versace de dama Imagini Versus Versace de dama Imagini Versus Versace de dama Imagini Versus Versace de dama Imagini Versus Versace de dama Imagini Versus Versace de dama Imagini

Versus de Versace este un parfum Floral Fructat de dama. Versus a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Nathalie Lorson. Notele de varf sunt lamaie de Amalfi, kumquat si mar stea; notele de mijloc sunt floare de portocal african, tinctura de trandafiri si Stephanotis; Notele de baza sunt mosc, paciuli si ambretta (nalba de mosc).

lamaie de Amalfi kumquat mar stea

floare de portocal african tinctura de trandafiri Stephanotis

mosc paciuli ambretta (nalba de mosc)

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Versus by Versace.

Versus Recenziile parfumurilor

Este un floral-citric destul de aerisit, dar care insa nu spune mare lucru... Ori m-am obisnuit eu cu parfumuri puternice, ori... nu stiu... foarte putine creatii din segmentul mainstream imi plac, mai ales din categoria aceasta floral-citrica. Este un parfum potrivit pentru primavara, miroase a lamai si ceva floricele, insa ingredientele imi par de o calitate indoielnica, iar parfumul miroase si destul de comun... Pe parcurs se simte si nota de paciuli, iar parfumul devine mai dens, mai lemnos si usor dulceag.
Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 5/10

Lussy
Lussy

Este un parfum fresh indreptat mai mult spre notele de citrice, simtindu-se lamaia si kumquatu. Persista moderat pe piele insa are un miros placut, proaspat. Acest parfum cand il port ma duce cu gandul la gradinile de lamai din Grecia. Recomand celor care sunt fani parfumuri delicate care nu ies foarte mult in evidenta

craitza
craitza

Mie nu-mi spune nimic parfumul asta.Nu miroase rau,dar nu atrage atentia prin nimic.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Versace Versus fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Versace Versus, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Versus dupa Versace. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Versus de Versace reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Versace Crystal Noir Calvin Klein Euphoria Yves Saint Laurent Cinema Rihanna Reb'l Fleur Christian Dior J`adore Avon Treselle Jimmy Choo Jimmy Choo Givenchy Ange ou Demon Lancome Hypnose Mariah Carey Lollipop Splash Never Forget You Mariah Carey Lollipop Bling Honey Donna Karan DKNY Delicious Candy Apples Ripe Raspberry Chopard Wish Hugo Boss Pure Purple Moschino Moschino Funny! Hugo Boss Femme Bvlgari Omnia Coral Cacharel Amor Amor Donna Karan DKNY Delicious Candy Apples Sweet Strawberry Donna Karan DKNY Sweet Delicious Tart Key Lime