Designeri » T-Z » Lemnos Chypre « Grupuri

Hedonist Viktoria Minya de dama

Hedonist Viktoria Minya de dama

rom
Hedonist Viktoria Minya de dama Imagini Hedonist Viktoria Minya de dama Imagini Hedonist Viktoria Minya de dama Imagini Hedonist Viktoria Minya de dama Imagini Hedonist Viktoria Minya de dama Imagini

Hedonist de Viktoria Minya este un parfum Lemnos Chypre de dama. Hedonist a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Viktoria Minya. Notele de varf sunt piersica, rom si bergamot; notele de mijloc sunt iasomie, floare de portocal, osmanthus si tutun; Notele de baza sunt vetiver, cedru si vanilie.

piersica rom bergamot

iasomie floare de portocal osmanthus tutun

vetiver cedru vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Hedonist by Viktoria Minya.

Hedonist Recenziile parfumurilor

Mmmmmmmmm... un parfum foarte bun! Miroase a piersica, rom si un strop de tutun, plus un iz pronuntat pudrat, ca de make-up. Imi pare delicios, zemos, dulce, dar foarte bine facut, cu siaj si persistenta bune. Evaluare: 9/10

ala2006
ala2006

Piersica, rom si tutun! Din pacate, il simt prea dulce si cu un pronuntat miros de makeup cu care eu nu ma prea impac. Spre final ramane o piersica pufoasa, zemoasa, usor vanilata iar makeup-ul se retrage undeva pe fundal.
Pentru mine nu este potrivit, dar pentru cine iubeste acest gen de note ar putea fi un parfum foarte reusit asa ca merita macar incercat.
La capitolul persistenta si siaj sta foarte bine.

Addict
Addict

Numele i se potrivește perfect. Acest parfum ar trebui interzis,deoarece invită la desfătări de toate genurile : gurmande,bahice,tabacice...si altele,mai puțin cuminți!
În apărarea sa(sic!)trebuie menționat că aceste desfătări sunt de categorie superioară,elitistă ;purtandu-l, vei savura "un produit de confiserie francaise",vei degusta un rom "Havana Club" de 7 ani,vei simți o aromă de "orange tobacco" ...s a m d!

Este un parfum fierbinte și în sensul propriu al cuvantului;a reușit să mă încălzească într-o zi mohorată de toamnă,cand n-am mai simțit nici ploaia,nici vantul.
Notele...destul de greu de individualizat...Se deschide dulce(o piersică foarte coaptă),pentru un minut-două.Apoi devine dulce-amărui,cand apare romul.
Este o fază de senzație olfactivă și gustativă în același timp,parcă adulmeci și sorbi un ceai fierbinte de fructe dulci în care ai adăugat un degetar de rom(Havana...nu esentă de rom!)
Este faza cea mai fierbinte a parfumului,destul de îndelungată,care se va atenua treptat,dar nu înainte de a se împleti cu un alt grup de note,format în principal din floare de portocal,osmanthus si tutun.

Acum s-ar spune că sorbi ultima gură de ceai(care s-a mai răcit,între timp)și fumezi totodată un tutun fin, cu aromă de portocală si piersică.De remarcat că nota de tutun este slabă si nu strică cu nimic armonia florilor!Și tot fumezi,pentru că această fază are o durată mare.

Tarziu reușesc să se insinueze notele de vetiver și cedru-extrem de discrete,ele nu vor reuși să domolească valvătaia acestui parfum.Vanilia este în doză mică,suficientă însă,deoarece parfumul are altă orientare.

Longevitate mare,siaj moderat spre mare.

De purtat...cand anume?...Habar n-am!...Rămane la alegerea imaginației fiecareia dintre noi!

Hedonist by Viktoria Minya 3.86 out of 5 based on 8 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Viktoria Minya Hedonist fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Viktoria Minya Hedonist, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Hedonist dupa Viktoria Minya. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Hedonist de Viktoria Minya reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Robert Piguet Visa 2007 Amouage Memoir Woman Hermes 24 Faubourg Keiko Mecheri Attar de Roses Cartier Baiser Vole Serge Lutens Datura Noir Ormonde Jayne Frangipani Frederic Malle Portrait of a Lady Serge Lutens Chergui Boucheron Boucheron Nobile 1942 Ponte Vecchio W Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Bottega Veneta Bottega Veneta Robert Piguet Alameda Puredistance Opardu Xerjoff More Than Words Serge Lutens Nuit de Cellophane Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Viktor&Rolf Spicebomb