Designeri » T-Z » Floral « Grupuri

Perlerette Volnay de dama

Perlerette Volnay de dama

Avut: 1

aldehide
Perlerette Volnay de dama Imagini Perlerette Volnay de dama Imagini Perlerette Volnay de dama Imagini Perlerette Volnay de dama Imagini Perlerette Volnay de dama Imagini Perlerette Volnay de dama Imagini

Perlerette de Volnay este un parfum Floral de dama. Perlerette a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Amelie Bourgeois. Notele de varf sunt aldehide si bergamot; notele de mijloc sunt floare de portocal, iasomie, trandafir, piper roz si liliac; Notele de baza sunt stanjenel, ambretta (nalba de mosc), vanilie, violeta, mosc, note pudrate, trandafir si cuisoare.

aldehide bergamot

floare de portocal iasomie trandafir piper roz liliac

stanjenel ambretta (nalba de mosc) vanilie violeta mosc note pudrate trandafir cuisoare

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Perlerette by Volnay.

Perlerette Recenziile parfumurilor

In general sunt o fana a parfumurilor pudrate, insa acesta, din pacate, nu mi-a intrat la suflet...
Este un pudrat rece (probabil de la aldehide), dar din pacate cu un miros putin imbacsit si parca neterminat... Nu este urat rau, dar parca nu are rafinamentul altor pudrate, este putin inecacioc, mai ales in partea de inceput. Este aproape lipsit de dulceata si probabil din aceasta cauza il simt asa prafos. Nota de vanilie exista doar pe hartie, fiindca pe pielea mea nu s-a dezvoltat absolut deloc. dar cred ca aerul ciudat este dat aici de cuisoare si de ambreta, imi par niste note dificile...
Siaj si persistenta moderata. Evaluare: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Volnay Perlerette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Volnay Perlerette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Perlerette dupa Volnay. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Perlerette de Volnay reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Alfred Sung Sung Day Mist Tiffany Tiffany Emanuel Ungaro Senso Mariah Carey Luscious Pink Creed Jasmal Victoria`s Secret Dream Angels Heavenly Bloom Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Muguet Blanc Mariah Carey M Ultra Pink Christian Tortu Christian Tortu Eau de Toilette Caron Tubereuse Oriflame Lucia Oriflame Volare Magnolia