Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

1888 Xerjoff unisex

1888 Xerjoff unisex

1888 Xerjoff unisex Imagini

1888 de Xerjoff este un parfum Oriental Floral unisex. 1888 a fost lansat in 2013. Notele de varf sunt coriandru, garoafa, piper si sofran; notele de mijloc sunt trandafir, neroli si ylang-ylang; Notele de baza sunt lemn de santal, paciuli, ambra si mesteacan.

coriandru garoafa piper sofran

trandafir neroli ylang-ylang

lemn de santal paciuli ambra mesteacan

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 1888 by Xerjoff.

1888 Recenziile parfumurilor

talpas
talpas

Eleganta pura! Acest parfum vorbeste despre LUX. Foarte bine mixat, notele nu se inghesuie deloc. Siaj moderat, persistenta ultra-super !!!!

ala2006
ala2006

Am avut emotii cand l-am testat prima data pentru ca pielea mea iubeste atat de tare ylang-ylangul incat il pune in prim plan in orice parfum exista. Si cand se afla in combinatii dulci sau cu prea multe flori, e o catastrofa.
Dar am stiut ca voi intalni si combinatia care sa-i arate latura lui frumoasa. E adevarat ca simt ylang-ylangul pe tot parcursul celor 12-14 ore, dar e picant, condimentat si ambrat, foarte usor indulcit cat sa nu devina aspru si prea masculin. Florile nu le simt si nici nu le simt lipsa.
As putea spune ca e destul de liniar, dar imi da o senzatie de rece-fierbinte care ma tine in priza toata ziua.
Il place extrem de mult iar de siaj si persistenta nu mai are rost sa vorbesc.

nelly_rose
nelly_rose

1888 este un parfum cu un neroli frumos, cristalin, scufundat intr-un rau de ambra calda. Primele secunde ale parfumului sunt incantatoare si mi-au facut placere de cate ori l-am testat, avand un neroli foarte vesel in centru. Imediat insa, se iteste si sofranul care murdareste nitel parfumul dar bine ca destul de repede se face aproape insesizabil. Apoi devine un ceai de ambra si neroli, dulce-amarui, cu ceva sofran si santal in fundal.
Are siaj moderat si longevitate decenta.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Xerjoff 1888 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Xerjoff 1888, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 1888 dupa Xerjoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 1888 de Xerjoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Oil Fiction J.F. Schwarzlose Berlin Trance Xerjoff Lira Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige Xerjoff Bouquet Ideale Isabey Isabey Gardenia Puredistance White Xerjoff Dhajala Memo Lalibela Boadicea the Victorious Ardent Puredistance Opardu Guerlain Mon Precieux Nectar Serge Lutens Chergui WIDIAN IV Chantecaille Frangipane Houbigant Iris des Champs Lubin Upper Ten for Her Carner Barcelona Cuirs Amouage Reflection Woman Salvatore Ferragamo Golden Acacia