Designeri » T-Z » Oriental Lemnos « Grupuri

Amber Star Xerjoff unisex

Amber Star Xerjoff unisex

Amber Star Xerjoff unisex Imagini

Amber Star de Xerjoff este un parfum Oriental Lemnos unisex. Amber Star a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Chris Maurice. Notele de varf sunt ylang-ylang, cedru si Ambergris; notele de mijloc sunt lemn de guaiac, smirna si rasina Gurjan; Notele de baza sunt vanilie, lemn de santal, rasina benzoica si opoponax.

ylang-ylang cedru Ambergris

lemn de guaiac smirna rasina Gurjan

vanilie lemn de santal rasina benzoica opoponax

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Amber Star by Xerjoff.

Amber Star Recenziile parfumurilor

Perfumaniac
Perfumaniac

Pe departe cea mai high end ambra! Ever! Nici o ambra nu se compara cu Amber Star. Nimic mai cremos si mai coplesitor. Fara tamaie, doar ambra cremoasa si intunecata. Foarte intens si longeviv (minim 48h pe orice tip de piele) dar aici apare si o problema: nu ai cum sa scapi de el !!! Nici macar cu un scrub. Poate doar cu un polizor :) a doua problema eate ca vine doar la set cu Star Musk care pe mine nu ma incanta deloc. Chiar nu as avea nevoie de Star Musk vreodata si la cat de bun este Amber Star nu vad pe cineva sa-si cumpere un set si sa schimbe aceasta minunatie cu Star Musk. Aproape 700 euro pentru 50ml de Amber Star parca sunt prea mult tinand cont ca de Star Musk nu m-as atinge.
Nu ma intelegeti gresit, Amber Star chiar este demential! Nu stiti ce pierdeti daca nu l-ati incercat! Doar Ô Hira ar putea sa-mi schimbe parerea despre cea mai buna ambra ever, dar nu l-am incercat inca.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Xerjoff Amber Star fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Xerjoff Amber Star, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Amber Star dupa Xerjoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Amber Star de Xerjoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Xerjoff Lua Xerjoff Dhajala MariaLux Truly Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Guerlain French Kiss Chanel Chance Eau Fraiche Frederic Malle Iris Poudre Boadicea the Victorious Ardent Xerjoff Star Musk Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain Mon Exclusif Guerlain Le Plus Beau Jour de Ma Vie Puredistance Black WIDIAN IV MDCI Parfums Nuit Andalouse MDCI Parfums Promesse de l`Aube Guerlain Vol de Nuit Puredistance White Puredistance Antonia Amouage Memoir Woman