Designeri » T-Z » Oriental Lemnos « Grupuri

Bouquet Ideale Xerjoff de dama

Bouquet Ideale Xerjoff de dama

Bouquet Ideale de Xerjoff este un parfum Oriental Lemnos de dama. Bouquet Ideale a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Jacques Flori. Notele de varf sunt nucsoara si scortisoara; notele de mijloc sunt lemn de santal, lemn de guaiac, cedru de Virginia si papirus; Notele de baza sunt mosc, laudanum frantuzesc, vanilie, cumarina si floare de tabac.

nucsoara scortisoara

lemn de santal lemn de guaiac cedru de Virginia papirus

mosc laudanum frantuzesc vanilie cumarina floare de tabac

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bouquet Ideale by Xerjoff.

Hot Couture Collection No.1
Passion de l’Amour

Bouquet Ideale Recenziile parfumurilor

talpas
talpas

In primele clipe m-am gandit ca "iata, iubire la prima vedere" ! Dulce, dar nu sufocant, zemos, dar nu citric, condimentat, dar nu aspru, deci o Splendoare. Si dezamagirea a fost pe masura: tumultul trece foarte repede, ramane un miros simplu, dulce, care nu tine pe mine nici 3 ore. Ce pacat!

Este un parfum dulce, dar nu excesv de dulce, ci mai mult aromat, parca ar contine zmeura indulcita cu vanilie. Pe langa acest dulce simt pregnant nota de nucsoara dar si nota de scortisoara. Amestecul este omogen, niciuna din note nefiind dominanta. Ca sa ma intelegeti, il simt apropiat ca stil cu Hot Couture de la Givenchy, varianta initiala vintage., doar ca Bouquet Ideale are ingrediente mult mai calitative si difera totusi mirosul, nu sunt identice. Siajul si persistenta sunt bune, per total imi pare un parfum bun. Evaluare: 7/10

lidme
lidme

Un parfum gurmand, care hraneste fara sa dea senzatia de satietate, doar o stare de bine.
E un parfum de o dulceata confortabila, care nu variaza pe parcurs. Condimentele si esentele lemnoase sunt discrete si se intrepatrund, nici una nu prevaleaza. Santalul, vanilia si probabil lemnul de guiac ii dau un aer usor prafos care imi aminteste de Chanel Coromandel. La aplicare, pielea devine ingredientul secret care intregeste acest buchet, pe pielea mea parfumul devine un deliciu cu fructe rosii

Fascinanta lume a parfumurilor uneste oameni atat de diferiti intre ei, unii cauta parfumul ideal cu care sa se identifice, altii au descoperit deja mai multe capodopere imposibil de ierarhizat, insa toate alegerile se bazeaza dupa cum stim cu totii pe subiectivismul fiecaruia. Sper cel putin ca se intampla astfel si imi doresc ca fiecare sa aiba incredere in propriul nas si propriul stil care sa-l calauzeasca in alegeri. E greu si am intalnit foarte rar parfumuri care se pot recomanda tuturor. Mereu sunt exceptii, unora nu le pica bine paciuliul, altora trandafirul, sunt miscari anti-violete sau grupari anti-gurmande etc etc...iar altii, mai toleranti si curiosi nu zic pas la nimic. DAR de aceasta data, cand descopar un parfum sublim precum Bouquet Ideale imi iau libertatea de a-l recomanda tuturor femeilor. Stiu, e un gest riscant, e scump mama lui de parfum, dar se pot face decanturi, splituri, exista metode destule. Cristalin, tineresc si rafinat, insa cu un siaj hipnotizant. Da, este un buchet ideal si asta fara flori in el, pentru ca floare gingasa si minunata este femeia care-l poarta.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Xerjoff Bouquet Ideale fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Xerjoff Bouquet Ideale, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bouquet Ideale dupa Xerjoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bouquet Ideale de Xerjoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Puredistance Opardu J.F. Schwarzlose Berlin Trance Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Jul et Mad Paris Stilettos on Lex Guerlain Mon Precieux Nectar Tom Ford Noir de Noir Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Frederic Malle Carnal Flower Serge Lutens Chergui Frederic Malle En Passant Xerjoff Lira Amouage Ciel Pour Femme Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride Byredo Bal d'Afrique Frederic Malle Iris Poudre Puredistance White Amouage Memoir Woman Keiko Mecheri Isles Lointaines