Designeri » T-Z » Chypre Floral « Grupuri

Damarose Xerjoff de dama

Damarose Xerjoff de dama

Damarose Xerjoff de dama Imagini

Damarose de Xerjoff este un parfum Chypre Floral de dama. Damarose a fost lansat in 2010. Notele de varf sunt bergamot, lamaie verde, fructe rosii si frezie; notele de mijloc sunt trandafir turcesc, iasomie, ylang-ylang, stanjenel si lacramioare; Notele de baza sunt paciuli, vetiver, lemn de santal, lemn de trandaifr egiptean, vanilie, ambra si mosc.

bergamot lamaie verde fructe rosii frezie

trandafir turcesc iasomie ylang-ylang stanjenel lacramioare

paciuli vetiver lemn de santal lemn de trandaifr egiptean vanilie ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Damarose by Xerjoff.

Damarose Recenziile parfumurilor

tubykap20
tubykap20

Primul trandafir care nu e combinat cu prea multe note dulci si totusi imi place! Si totusi e si dulce! Dar nu sa te sufoce! Ma refer in comparatie cu trandafirii testati recent care parca au dus dulceata in extrema in care deveneau artificiali si cu care imi venea sa scrasnesc din dinti de nervi ca sunt asa de ascutiti! Parca ma zgariau pe nas cu tepii...
Damarose e un trandafir mai natural decat trandafirul in sine,iertati-mi exagerarea!
Se simt efectiv aproape toate notele! Au potenta dar in acelasi timp isi acorda spatiu una celeilalte! E feminin pana la Dumnezeu,trandafirul e subiectul principal,insa e...Vorbesc serios ca m-a lasat fara cuvinte! Pana si iasomia o simt din cand in cand! E multifatetat,e rotunjit bine de baza lemnoasa iar vanilia...e doar o adiere,dar e atat de suficienta!!! Nici nu mai stiu sa ma exprim! Cred ca e ce ma asteptam sa fie Une Rose Vermeille a lui Tauer...
Persistenta si siajul pana acum m-au cucerit ca nu e necesar sa duc mana la nas ca sa il simt! Adelina,asta e pt tine!!! Merita fiecare leu economisit!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Xerjoff Damarose fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Xerjoff Damarose, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Damarose dupa Xerjoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Damarose de Xerjoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Agonist Isis Boadicea the Victorious Ardent Maison Francis Kurkdjian APOM Pour Femme Lorenzo Villoresi Teint de Neige Puredistance Opardu Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Frederic Malle Carnal Flower Amouage Honour Woman Xerjoff Irisss Roja Dove Enigma Guerlain Angélique Noire Puredistance White Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride Jul et Mad Paris Stilettos on Lex A Lab on Fire What We Do In Paris Is Secret Guerlain French Kiss Amouage Ubar Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Tauerville Vanilla Flash Xerjoff La Tosca