Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Dhajala Xerjoff de dama

Dhajala Xerjoff de dama

Dhajala Xerjoff de dama Imagini

Dhajala de Xerjoff este un parfum Oriental Floral de dama. Dhajala a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt floare de portocal african, galbanum, bergamot si portocala; notele de mijloc sunt piper roz, iasomie si trandafir; Notele de baza sunt rasina, ambra, vanilie si mosc.

floare de portocal african galbanum bergamot portocala

piper roz iasomie trandafir

rasina ambra vanilie mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dhajala by Xerjoff.

Dhajala Recenziile parfumurilor

Interesanta si usor terfianta sursa de inspiratie: un meteorit cu acelasi nume. Dhajala cade pe piele intr-adevar cu forta acestei roci extraterestre, avand o intensitate devastatoare. Esantionul meu miroase si nedeschis si mi-a contaminat intreg dulapiorul.
Vad ca este trecut ca parfum de dama, insa cred ca ar putea fi purtat si de catre barbati, ca parfum de iarna. Puteti uita de citricele din notele de varf, ele nu exista. Parfumul sare direct intr-o directie orientala si acolo isi spune povestea. Nu are o dulceata tipica feminina, este un amestec foarte cald in care notele orientale mocnesc ca jaratecul in toiul noptii. Format in deosebi din rasini si multa ambra pe un fond de trandafir amestecat cu paciuli (nu e notat dar se simte la greu).
Parfumul "lucreaza" pe mine de aproape trei ore si vad ca se schimba in timp primind noi accente lemnoase.
Per ansamblu mi se pare un parfum pasional si misterios, lemnos-oriental cu accente dulci, foarte intens si unisex.
Un meteorit parfumat la pret...astronomic :).

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Xerjoff Dhajala fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Xerjoff Dhajala, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dhajala dupa Xerjoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dhajala de Xerjoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Xerjoff Lira Guerlain Mon Precieux Nectar Chanel Les Exclusifs de Chanel Sycomore MDCI Parfums Un Coeur en Mai Puredistance White Guerlain French Kiss Panouge Isabey La Route d'Emeraude SoOud Nur Salvatore Ferragamo Golden Acacia Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Alexander McQueen My Queen Puredistance Opardu Frederic Malle En Passant Xerjoff Bouquet Ideale Memo Kedu Memo Lalibela Juliette Has A Gun Oil Fiction Xerjoff Ibitira Serge Lutens Chergui WIDIAN IV