Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Esquel Xerjoff de dama

Esquel Xerjoff de dama

Esquel Xerjoff de dama Imagini Esquel Xerjoff de dama Imagini

Esquel de Xerjoff este un parfum Oriental Floral de dama. Esquel a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt piper roz, stanjenel, lamaie, lavanda, bergamot si mirt; notele de mijloc sunt trandafir, paciuli, floare de portocal, petit grain, narda de Himalaya (Jatamansi), ylang-ylang si scortisoara; Notele de baza sunt vanilie, opoponax, boabe de tonka, vetiver si mosc.

piper roz stanjenel lamaie lavanda bergamot mirt

trandafir paciuli floare de portocal petit grain narda de Himalaya (Jatamansi) ylang-ylang scortisoara

vanilie opoponax boabe de tonka vetiver mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Esquel by Xerjoff.

Or des Indes

Esquel Recenziile parfumurilor

tubykap20

Aoleu,si-asa sunt ravasita toata ca la cateva ore de la recenzie (luati aminte,nu de la aplicare) imi tot fluturam mana cu diverse treburi si mai simteam din cand in cand o vanilie asa calda si frumoasa mangaindu-mi narile... Cum spuneam,se joaca cu mine! :(((

P.S. Asemanarea cu casnicia? Geniala!

tubykap20

Esquel este inca o dovada clara ca un parfum complex e unic pt fiecare persoana in parte. Citind ce a scris Simona mai jos,constat ca sunt atat de multi factori care ii influenteaza evolutia incat e ridicol sa spui ca una din noi nu are dreptate. Un lucru este sigur...parfumul asta se joaca cu noi!
Daca la inceput vetiverul extrem de violent m-a facut sa cred ca e atat de rece si aspru incat nu poate fi purtat decat de un barbat,in timp incepe sa se mai indulceasca dar...nu atat de mult incat sa fiu cucerita. De ce? Pt ca faza rece si aspra tine mai mult decat pot eu rabda,iar vanilia,aici invaluita finut de scortisoara, e una intalnita des in parfumurile barbatesti. Chiar si pt un barbat cred ca as alege un vetiver mai putin rautacios...Dar cum spuneam,cine stie cum ar evolua pe pielea...lui...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Xerjoff Esquel fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Xerjoff Esquel, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Esquel dupa Xerjoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Esquel de Xerjoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Sospiro Perfumes Opera Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Amouage Amouage Lyric Woman Serge Lutens Ambre Sultan Xerjoff Shunkoin By Kilian Back to Black Amouage Memoir Woman Guerlain Rose Nacree du Desert Amouage Ubar Sospiro Perfumes Erba Pura Xerjoff Red Hoba Xerjoff Ibitira Robert Piguet Fracas Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar MDCI Parfums Promesse de l`Aube Salvatore Ferragamo Golden Acacia Lorenzo Villoresi Teint de Neige Amouage Fate for Women MDCI Parfums La Belle Helene Xerjoff Fatal Charme