Designeri » T-Z » Citric Aromatic « Grupuri

Fiore d`Ulivo Xerjoff de dama

Fiore d`Ulivo Xerjoff de dama

Fiore d`Ulivo Xerjoff de dama Imagini Fiore d`Ulivo Xerjoff de dama Imagini Fiore d`Ulivo Xerjoff de dama Imagini Fiore d`Ulivo Xerjoff de dama Imagini

Fiore d`Ulivo de Xerjoff este un parfum Citric Aromatic de dama. Fiore d`Ulivo a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Angeline Leporini. Notele de varf sunt lotus, lamaie de Amalfi, ambretta (nalba de mosc) si busuioc; notele de mijloc sunt iasomie, magnolie si floare de maslin; Notele de baza sunt mosc, ambra si rasina benzoica.

lotus lamaie de Amalfi ambretta (nalba de mosc) busuioc

iasomie magnolie floare de maslin

mosc ambra rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fiore d`Ulivo by Xerjoff.

Fiore d`Ulivo Recenziile parfumurilor

Lexa
Lexa

O lamaie zemoasa,proaspata si aproape de limeta,asa as descrie cum se aseaza acest racoros parfum pe pielea mea.Asa cum se aseaza,asa si ramane pana la sfarsit,de am senzatia ca Angeline Leporini si cu mine ne cunoastem de undeva,cum altfel ar fi stiut ca acest parfum este exact ceea ce caut?!Aproape liniar cu o vaga indulcire spre final,nu bombastic in stilul pe care l-am adoptat deja,presimt ca Fiore d Ulivo ma va ajuta sa trec peste arsita ce se anunta vara aceasta dar cu marea conditie sa pulverizez o jumatate de sticla o data,pentru ca siajul si persistenta lasa tare mult de dorit...

sigrid
sigrid

Viata mea amoros parfumata nu a intalnit niciodata un tip citric-aromatic! Azi muream dupa un gurmand flusturatic si bronzat (de la cacao) pentru ca maine, in the mood, sa-mi petrec noaptea in bule de sampanie cu vreun chypre fructat dezbracat la patru ace.
Dar aseara, pe canicula, mi-a venit in vizita FIORE D’ULIVO, despre care nu stiam absolut nimic dar pe care ardeam sa il cunosc, auzind ca e un Xerjoff.
Imi plac mult contrastele asa ca m-a dat pe spate cu aerul si cu stilul lui de viata sanatos, stiind ca la banii lui isi poate permite practic orice nota din lumea asta . Ma asteptam ca dupa 10 minute sa se tolaneasca pe canapea si sa-mi vorbeasca aluziv , in timp ce bea whiskey cu gheata . Dar el nu, cuminte, asezat, a cerut si a baut numai limonada fresh, prea fresh, cea mai fresh! Ba a mai venit si cu flori, sa mor nu alta vazand ca in loc sa-nvarta pe deget brelocul de la ultima serie , el mi-a venit cu flori de lotus si iasomie.
Am zis la inceput ca e prea tanar si nepervertit! Dar apoi, din vorba-n vorba , am vazut ca e profund si sexy ca naiba de la mosc !
Am stat de vorba pana tarziu in noapte iar azi cand m-am trezit pielea mea mirosea inca a el, insemnata de un aer spicy de busuioc proaspat retezat si miros de gradina meditareneana cu maslini in floare.
Fresh, refresh, aroma si vigoare, cu o clasa sau chiar doua peste linia albastra de la Aqua di Parma sau croazierele Dior, carafa de limonada si manunchi din busuioc verde crud.
Fiecare spray e ca un bici lasand pe piele urme adanci de prospetime.
Daca ar fi un film, Fiore d'Ulivo ar fi "Fifty Shades of Green ". ( sic!)

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Xerjoff Fiore d`Ulivo fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Xerjoff Fiore d`Ulivo, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fiore d`Ulivo dupa Xerjoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fiore d`Ulivo de Xerjoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Xerjoff Shunkoin MDCI Parfums Un Coeur en Mai Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Frederic Malle En Passant Terry de Gunzburg Ombre Mercure Puredistance Opardu Xerjoff Ibitira Panouge Isabey La Route d'Emeraude Salvatore Ferragamo Golden Acacia Puredistance White Lubin Akkad Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Memo Lalibela Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Guerlain Mon Precieux Nectar Sospiro Perfumes Erba Pura Xerjoff Lira Juliette Has A Gun Oil Fiction Keiko Mecheri Attar de Roses