Designeri » T-Z » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Gran Ballo Xerjoff de dama

Gran Ballo Xerjoff de dama

caramel

Gran Ballo de Xerjoff este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. Gran Ballo a fost lansat in 2013. Parfumul prezinta gardenie, caprifoi, iasomie, vanilie, ambra si caramel.

gardenie caprifoi iasomie vanilie ambra caramel

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Gran Ballo by Xerjoff.

Viva la Juicy

Gran Ballo Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Cum as putea eu sa spun ca Gran Ballo e asa si pe dincolo,cand mie imi place si imi vine atat de bine?!Eu acest parfum il simt exact floral,iar pe drydown usor masculin,probabil de la ambra...da,imi place acest Xerjoff,mult mai mult decat altele de la aceasta Casa.Mult mai mult.

Ivy
Ivy

Cei de la Xerjoff au luat tipa imbracata in trening din catifea de la Juicy, i-au facut un makeover, au imbracat-o in rochie couture si, astfel, a devenit belle of the ball. Cam asta ar fi povestea lui Gran Ballo, care seamana foarte mult cu Viva la Juicy.
Sigur, calitate difera. Caprifoiul este mai frumos redat, iar vanilia si, mai ales, caramelul nu mai miros artificial. Textura lui Gran Ballo este uleioasa si bogata, asigurand persistenta si siaj foarte bune.

Oh! Din ce am testat de la Xerjoff nu m-am indragostit inca de niciunul... nu pentru ca parfumurile lor ar fi urate, ci pentru ca nu sunt speciale! La pretul pe care il pretind...
Gran Ballo se vrea un parfum gurmand cu caramel si gardenie... ei bine... nu prea este gurmand, cel putin in prima parte... nu simt nici caramelul si... nici vorba de gardenie. Incepe foarte fructat, de-a dreptul pueril, ca un parfum maistream de calitate medie, iar caramelul isi face aparitia discret abia in partea a doua a parfumului. Defapt tot parfumul se bazeaza pe un miros soft de caramel, plus un iz usor aspru destul de neplacut, ca o floare cumva... gar nicidecum gardenie, poate un miiiiic strop de iasomie...
Un gurmand reusit cu aceste doua note este Gardenia lui Tauer, in care simti foaaarte bine cele doua note, acesta... imi pare pistol cu apa...
Siaj moderat-redus, persistenta moderat-buna. Evaluare: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Xerjoff Gran Ballo fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Xerjoff Gran Ballo, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Gran Ballo dupa Xerjoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Gran Ballo de Xerjoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Boadicea the Victorious Ardent Frederic Malle Iris Poudre Boadicea the Victorious Intense Puredistance Opardu Sospiro Perfumes Capriccio Guerlain French Kiss Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Roja Dove Diaghilev Boadicea the Victorious Valiant Guerlain Le Plus Beau Jour de Ma Vie Roja Dove Danger Puredistance White Guerlain Mon Precieux Nectar Tom Ford Noir de Noir Agonist Isis Puredistance I WIDIAN IV Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Xerjoff Bouquet Ideale Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige