Designeri » T-Z » Lemnos « Grupuri

Homme Xerjoff de barbati

Homme Xerjoff de barbati

Il am: 3 Avut: 2 Semnatura mea: 1

Homme Xerjoff de barbati Imagini Homme Xerjoff de barbati Imagini

Homme de Xerjoff este un parfum Lemnos de barbati. Homme a fost lansat in 2007. Notele de varf sunt citrice si condimente; notele de mijloc sunt cuisoare, lavanda si ylang-ylang; Notele de baza sunt note lemnoase, vetiver si pielarie.

citrice condimente

cuisoare lavanda ylang-ylang

note lemnoase vetiver pielarie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Homme by Xerjoff.

Knize Ten

Homme Recenziile parfumurilor

Cezar1988
Cezar1988

Cel mai bun parfum pe baza de piele EVER !!! O copie ceva mai moderna al lui Knize Ten. Nota de piele este ceva mai old school, amara, uscata. Un barbat de peste 40 ani, iubitor de tigari cubaneze intr-un Aston Martin Cabriolet = Xerjoff Homme :)
Notele citrice sunt prezente ca in toate parfumurile Xerjoff si dupa parerea mea, datorita lor Xerjoff Homme devine varianta moderna al lui Knize Ten. Este un parfum foarte scump (600€ - 100ml) dar pentru mine este cel mai rafinat parfum pe care un barbat il poate cumpara. Nu trebuie sa lipseasca din colectia nimanui care iubeste parfumurile pe baza de piele.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Xerjoff Homme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Xerjoff Homme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Homme dupa Xerjoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Homme de Xerjoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Lemnos
Salvador Dali Purplelips Sensual Alfred Dunhill Dunhill Fresh Givenchy Eau de Vetyver Yves Saint Laurent M7 Fresh Parfumerie Generale PG18 Cadjmere Accord Parfait Heliotrope & Santal Etat Libre d`Orange Secretions Magnifiques Ralph Lauren Polo Modern Reserve Demeter Fragrance Giant Sequoia Sonoma Scent Studio Champagne de Bois Jalaine Patchouli D.S. & Durga Orris Root