Designeri » T-Z » Floral « Grupuri

Irisss Xerjoff de dama

Irisss Xerjoff de dama

Irisss Xerjoff de dama Imagini

Irisss de Xerjoff este un parfum Floral de dama. Irisss a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt bergamot, seminte de morcov si garoafa; notele de mijloc sunt stanjenel, trandafir, iasomie, ylang-ylang si violeta; Notele de baza sunt vetiver, cedru, rasina benzoica, mosc si tamaie.

bergamot seminte de morcov garoafa

stanjenel trandafir iasomie ylang-ylang violeta

vetiver cedru rasina benzoica mosc tamaie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Irisss by Xerjoff.

Irisss Recenziile parfumurilor

ala2006
ala2006

Dupa atatea parfumuri testate, irisul ramane floarea mea preferata in parfumuri.
Dar aici vine intr-o doza mare si alaturi de notele lemnoase a rezultat pe pielea mea un miros greu de praf murdar. Singura nota florala pe care o simt si face parfumul si mai greu si imbacsit este trandafirul. In rest nimic.
Ca toate parfumurile Xerjoff si acesta tine enorm de mult pe mine si cu siaj mare, fapt pentru care mi-a fost foarte greu sa-l spal de pe mana. Ca il simt asa nu face decat sa ma bucure pentru ca pretul unei sticle e astronomic.

Adelinasworld
Adelinasworld

Abia o zaresti printre cedrii falnici ce arunca umbre lungi peste padure. Daca privesti atent, o sa ii vezi mai intai parul argintiu ca un fum, unduindu-se in bataia vantului, apoi o sa ii ghicesti silueta subtire, de vrajitoare a padurii. Sta in genunchi. Culege flori de iris. Tine buchetul in brate, iar miscarile ii devin frenetice pe masura ce buchetul prinde contur. Printre bulgarii de pamant se zaresc si radacinile florilor de iris. Le ingroapa ingrijorata cu mainile ei mici, si tot priveste in spate peste umar, iar miscarea ii ravaseste pletele ce ii curg acum peste petale. Ma uit la ea. E ireal de frumoasa si parca imbiba chiar si aerul din jur cu gingasia ei. Gata! Iat-o ca se ridica. Buchetul ii striveste rochia cu greutatea lui, desenand forme fantomatice pe trupul ei moale. Pleaca. Sa o strig? Alearga si strange buchetul la piept. Se uita in urma si buzele i se misca ritmic. Irisss, Irisss... sopteste si alearga mai departe.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Xerjoff Irisss fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Xerjoff Irisss, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Irisss dupa Xerjoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Irisss de Xerjoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Puredistance White Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride Puredistance Opardu Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Lorenzo Villoresi Teint de Neige Roja Dove Danger Puredistance Antonia Amouage Honour Woman Maison Francis Kurkdjian APOM Pour Femme Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain French Kiss Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Amouage Memoir Woman Xerjoff Damarose Juliette Has A Gun Oil Fiction Comme des Garcons Daphne Xerjoff Red Hoba WIDIAN IV Guerlain Cuir Beluga