Designeri » T-Z » Oriental Lemnos « Grupuri

More Than Words Xerjoff unisex

More Than Words Xerjoff unisex

oud
More Than Words Xerjoff unisex Imagini More Than Words Xerjoff unisex Imagini

More Than Words de Xerjoff este un parfum Oriental Lemnos unisex. More Than Words a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Chris Maurice. Parfumul prezinta olibanum, labdanum, Ambergris, note fructate, note lemnoase, note orientale, Lemn de Agar(Oud) si note florale.

olibanum labdanum Ambergris note fructate note lemnoase note orientale Lemn de Agar(Oud) note florale

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about More Than Words by Xerjoff.

Dark Purple

More Than Words Recenziile parfumurilor

tubykap20
tubykap20

Ooooh,Doamne! Nu am mai avut senzatia asta de cand am descoperit Alien!
Am tanjit atatia ani dupa un alt parfum care sa-mi inmoaie genunchii si a aparut cand ma asteptam mai putin,ba chiar eram deja bosumflata ca in fiecare gaseam cate ceva care nu ma facea sa spun I DO! Cam ca dragostea,cand iti este bine si te obisnuiesti singur si liber,vine neanuntata la usa! :)))
Cum multa lume spune ca se aseamana cu Rose D'Arabie,cineva de aici mi l-a recomandat pe MTW cand a aflat ca eram la vanatoare de Prive-uri...Si intr-adevar,au pe acolo un cromozom comun,iar acela cred ca e oud-ul. Si Armani si Xerjoff folosesc oud-ul care ma subjuga,nu cel care imi desfunda caile respiratorii precum Vic VapoRub...
Oud-ule!!! Iarta-ma! Erai o bestie brutala pt mine,nu vedeam nimic la tine care sa ma faca macar sa iti acord putina atentie!Dar universul asta nu sta degeaba si caile noastre s-au intalnit si mi-ai dat cea mai frumoasa lectie: YOU HAVE TO LOOK DEEPER IN ORDER TO SEE THE BEAUTY... Si uite cum sunt eu acum indragostita pana peste cap de cel mai de temut ingredient (in opinia mea pana la MTW)!
A fost bland cu mine,mi-a aratat ca poate fi si dulce si senzual,poate sa seduca si sa danseze cu cele mai delicate flori si cele mai apetisante fructe,poate sa se joace cu condimente cand ai nevoie de ceva mai spicy...Pfffff...Who needs a man? :))))
Pana si ambra care de fiecare data cand ne intersectam imi trage niste priviri incat simt pe cerul gurii cat de amara e,dispare in primul minut cand isi face aparitia Oud-ul meu!
Povestea mea de iubire cu MTW e una inceputa brusc,dar sigur va fi trainica,pt ca e fidel,arata tuturor fara jena ca suntem impreuna,ma imbratiseaza si simt in ochii unora ca ar vrea si ei sa aibe ce am eu,dar nu au habar ce e si nici nu indraznesc sa ma intrebe! Oricum putini sunt care ar intelege de ce am investit atat in relatia noastra! :))))

RolRO
RolRO

Nu stiu ce note florale are dar deoarece eu simt doar trandafirul,nu il vad masculin deloc . Este oriental dar deloc greoi,doar elegant . E bun dar nu justifica pretul.

Fara nicio legatura cu notele oficiale listate, as fi putut sa jur ca are trandafir. Pe mine e nota care se simte cel mai pregnant, in primele ore. Un trandafir cu tamaie ca cel din PoaL, dar insotit de note dulci, migdalate parca (m-a dus cu gandul la Tardes). Perfecta combinatie! Oud nici n-am simtit...
Dupa vreo zece ore de la aplicare, inca il percep dulceag-oriental pe piele. E extraordinar de frumos, are siaj si persistenta remarcabile. Greu sa nu-ti placa :)
Multumesc inca o data din suflet, Avalon!!

Mmmmmmmm... ce parfum!! Dar ce parfum delicios!! Miroase a note fructate si dulci, extrem de concentrat. Este deci un parfum foarte intens, concentrat, cu miros dominant de fructe si un strop de oud de cea mai fina calitate. Este in mod clar un parfum pentru sezoane reci, dar cred ca si primavara s-ar aseza frumos, pentru ca nu este extrem de dulce. Si mie imi pare ca se aseamana putin cu Erba Pura. Oricum, este un parfum cu ingrediente extrem de calitative, nu cred ca are cum sa nu placa, chiar si celor care nu agreeaza fructatele! Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 9/10

ancaan
ancaan

De mult timp m-am intrebat daca More Than Words este mai presus de cuvinte, sau este doar un parfum laudat mai mult decat ar merita. Stim cu totii ca Xerjoff este un brand care se bucura de multa popularitate, cu multe recenzii pe multe pagini. Mi-a placut ideea de marketing din spatele liniei Join The Club, de a dedica fiecare parfum unei categorii de persoane: iubitori de jazz, aventurieri, jucatori de golf, fashioniste, etc. More Than Word este inspirat de pasiunea poetilor si scriitorilor, de dragostea lor pentru povesti de iubire si rime alese. Este descris ca un parfum foarte romantic si exact asa il consider si eu.
Pana sa il testez, ma cam feream de oud. Dupa ce am fost palmuita si zdrelita de oudurile medicinale din Montale, dar si de cele din parfumurile Juliette Has A Gun, renuntasem la ideea de a gasi unul pe gustul meu. Ii pusesem eticheta de interzis, ma resemnasem deja cu gandul ca noi doi nu suntem compatibili. Dar am testat More Than Words si toate convingerile mele despre oud s-au schimbat radical. De aceea il pot numi The Paradigm Shift, sau si mai bine, Serendipity. Sa gasesti fericirea acolo unde nu te asteptai.
Pentru mine, More Than Words nu este doar un parfum, este emotie si poezie. Florile iau forma romantismului, fructele confiate simbolizeaza jovialitatea, oudul reprezinta increderea in sine, iar notele orientale si ambergrisul - eleganta. Toate acestea se contopesc intr-un amestec halucinant de frumos, intr-un parfum ca o bijuterie olfactiva, mangaiata de sclipiri roz sidefii. Este un miros trandafiriu-frez si dulce, cu un oud fin ca o rochie de matase. Se deschide proaspat, ca si cum ar exista printre note si bergamota; agarwoodul si ambergrisul sunt destul de sesizabile, dar dupa cateva momente, parfumul devine floral, moale, cu valente de ciocolata amaruie cu graunte de sare si stafide dulci. Oudul nu paraseste nicio clipa scena, insa devine mai tacut si mai timid. Dar este acolo. Si va ramane pana la final.
Cred ca l-am testat de cel putin 10 ori, pana sa il achizitionez. M-a intrigat. M-am incapatanat. M-am indragostit si la final, i-am cedat.

ala2006
ala2006

Prima data l-am testat vara, unde timp de mai multe ore am simtit doar notele fructate si aoud-ul, fapt ce m-a facut sa cred ca seamana putin cu Erba Pura de la Sospiro si sa ma faca sa ma intreb despre ce trandafir vorbeste lumea. Nu am simtit deloc trandafirul pe caldura ci doar o explozie de veselie dulce si un aoud fin si usor de purtat.
Ei, acum pe frig se schimba radical. M-a lovit din plin trandafirul, rece, inghetat, ca cel din Portrait of a lady. Din fericire pentru mine nu e tipul de trandafir greu, dulce, ci e fin, catifelat, usor pudrat, foarte putin indulcit de la notele fructate care s-au pitit de temperaturile scazute si apar doar cand bate vantul mai tare. Aoud-ul abia il simt dar este acolo.
E un parfum romantic pe timp de iarna, care fuge repede de pe piele nemultumit de lipsa soarelui si vesel si jucaus vara, fericit sa stea pe mana toata ziua pentru ca e in elementul lui la caldura.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Xerjoff More Than Words fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Xerjoff More Than Words, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica More Than Words dupa Xerjoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre More Than Words de Xerjoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lorenzo Villoresi Teint de Neige Amouage Memoir Woman By Kilian Back to Black Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Sospiro Perfumes Erba Pura Frederic Malle Portrait of a Lady Hermes L’Ambre des Merveilles Robert Piguet Visa 2007 Serge Lutens Chergui Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Cartier La Panthere Bottega Veneta Bottega Veneta Christian Dior Dune Juliette Has A Gun Lady Vengeance Tom Ford Noir de Noir Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Lubin Akkad Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Cacharel Gloria