Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Oesel Xerjoff unisex

Oesel Xerjoff unisex

Oesel Xerjoff unisex Imagini Oesel Xerjoff unisex Imagini

Oesel de Xerjoff este un parfum Oriental Floral unisex. Oesel a fost lansat in 2010. Notele de varf sunt petit grain, floare de portocal african si lamaie; notele de mijloc sunt iasomie, trandafir, mimoza si flori albe; Notele de baza sunt paciuli, cedru de Virginia, ambra si floare de tabac.

petit grain floare de portocal african lamaie

iasomie trandafir mimoza flori albe

paciuli cedru de Virginia ambra floare de tabac

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Oesel by Xerjoff.

Fleurs de Citronnier

Oesel Recenziile parfumurilor

nelly_rose
nelly_rose

Oesel e un buchet de flori albe dar cu accent pe florile de portocal. Este sapunos dar si cremos pudrat in acelasi timp. Are tenta citrica si o usoara dulceata floral-ambrata.
Imi aduce aminte de Serge Lutens - Fleurs de Citronnier prin sapuneala pudrata initiala dar si prin tenta citrica si usor dulce. Nu sunt identice dar se invart in acelasi loc. Se pare insa ca seamana foarte mult cu J.P.Gaultier - Fleur du Mâle pe care eu nu il cunosc.
Are un siaj maricel, despre longevitate nu ma pronunt inca.
Nu e rau parfumul dar nu face banii cu tot plusul de calitate evidenta si de rafinament. Cel de la Lutens e mai interesant pentru amatorii genului. Si mai ieftin. In acest moment eu nu as purta un astfel de parfum, ieftin sau scump. Il simt prea ametitor.

guest_
guest_

Are un siaj maricel, despre longevitate nu ma pronunt inca.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Xerjoff Oesel fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Xerjoff Oesel, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Oesel dupa Xerjoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Oesel de Xerjoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Hermes 24 Faubourg Eau Delicate Elizabeth Arden Red Door Molyneux Quartz Pure Red Parlux The Phantom of the Opera Mary Kay Warm Amber DSH Perfumes Essenza dell'Ibisco (Italian Journey No. 6) Profumum Roma Neroli Christian Audigier Christian Audigier For Her Divine L`etre Aime Femme Melange Perfume Orange Box Perfumes - No. 10 Shiseido Memoire Dorin Un Air d`Amour Pour Madame