Designeri » T-Z » Oriental Vanilat « Grupuri

Red Hoba Xerjoff unisex

Red Hoba Xerjoff unisex

scortisoara
Red Hoba Xerjoff unisex Imagini

Red Hoba de Xerjoff este un parfum Oriental Vanilat unisex. Acesta este un parfum nou Red Hoba a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Chris Maurice. Notele de varf sunt bergamot, scortisoara si cardamom; notele de mijloc sunt iasomie, iris, tamaie si paciuli; Notele de baza sunt cashmeran, lemn de guaiac, labdanum, papirus, mosc si Castoreum.

bergamot scortisoara cardamom

iasomie iris tamaie paciuli

cashmeran lemn de guaiac labdanum papirus mosc Castoreum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Red Hoba by Xerjoff.

Atelier d’Orient Plum Japonais

Red Hoba Recenziile parfumurilor

nelly_rose
nelly_rose

Red Hoba debuteaza extrem de intens cu un miros gras, dulce –acrisor, untos, ca de cofetarie. Nu recunosc din note decat cardamomul cu aroma lui de lamaie iar senzatia de gras si cremos probabil vine de la mosc. Foarte repede crema dulce – acrisoara (si lesinatoare!!!) se afuma cu ceva tamaie si radacina de iris, dulceata lesinatoare reducandu-se si ajungand sa miroasa oarecum a lapte afumat. Dupa vreo 1 ora dispare si fumul si apare partea cea mai frumoasa a parfumului in care este cremos, mangaietor, bland si cald. Deja, in aceasta faza ingredientele initiale s-au intrepatruns foarte bine si miroase a mosc mult, cremos, pufos, dulce si aromat. Din pacate, pe pielea mea, aceasta parte nu tine mai mult de ora, parfumul se evapora destul de repede si ramane un mosc vag aromat. In 4-5 ore nu mai simt aproape nimic, o fi ramanand doar moscul si nu-l mai simt. Nu simt nici scortisoara si nici notele lemnoase, or fi pe undeva in melanjul acela dulce-acrisor.
Acest gen de dulceata l-am mai intalnit si in Schwarzlose Berlin – Trance si, daca-mi aduc bine aminte, si in Rose Vermeille. E o dulceata acrisor mentolata ca si cum ar avea oud in ea (in Trance chiar e oud) si care mie imi cam displace. De fapt, dupa ce le-am tot mirosit alaturat, se ia Trance, se ineaca in mosc, i se adauga tamaie si i se reduce forta cu trei sferturi, obtinandu-se astfel Red Hoba. Il prefer pe Trance, totusi.
Siajul initial este foarte mare dar scade aproape exponential in 4-5 ore pana la nivelul pielii. E parfum de zile reci si e unisex.
Desi m-am straduit, eu nu am reusit sa vad frumusetea acestui parfum, dar dupa dulceata lui intuiesc ca s-ar putea sa placa multor altora si s-ar putea ca moscul sa se aseze altfel pe pielea fiecaruia.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Xerjoff Red Hoba fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Xerjoff Red Hoba, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Red Hoba dupa Xerjoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Red Hoba de Xerjoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Roja Dove Amber Aoud Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige Parfum Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Guerlain Cuir Beluga Roja Dove Diaghilev MDCI Parfums Promesse de l`Aube Jul et Mad Paris Stilettos on Lex Roja Dove H The Exclusive Parfum Roja Dove Nüwa Boadicea the Victorious Valiant Chanel Les Exclusifs de Chanel Bel Respiro Guerlain Angélique Noire MDCI Parfums Un Coeur en Mai Xerjoff Esquel Xerjoff Bouquet Ideale Guerlain Mon Precieux Nectar Amouage Fate for Women Nabucco Amatys Parfum Fin Xerjoff Elle