Designeri » T-Z » Oriental « Grupuri

Shingl Xerjoff de dama

rom
fin condimentat
Shingl Xerjoff de dama Imagini

Shingl de Xerjoff este un parfum Oriental de dama. Shingl a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt bergamot, busuioc, anason si pelin; notele de mijloc sunt stanjenel, rom, paciuli si vetiver; Notele de baza sunt vanilie, ambra si mosc.

bergamot busuioc anason pelin

stanjenel rom paciuli vetiver

vanilie ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Shingl by Xerjoff.

Kenzo Jungle L'Elephant

Shingl Recenziile parfumurilor

Mie Shingl nu imi pare un oriental. Pe pielea mea este un pudrat frumos, cu un iris acompaniat de o nota usor dulce si ascutita, cum ar fi o capsuna. Acest iz ii da un aer usor aristocratic, irezistibil. Cu timpul se transforma pe piele intr-un pudrat veritabil, unde nota de iris este eleganta, frumoasa, fara a fi imbacsita. Siaj si persistenta moderate(si aici as fi vrut mai mult...). Evaluare: 8/10

Marisi
Marisi

Prima mea intalnire cu Shingl mi-a adus aminte de elefantul lui Kenzo. Bineinteles ca parfumurile nu seamana, nici nu au similitudini ale notelor insa primul vibe pe care l-am simtit a fost o explozie de condimente, rasini si vanilie, toate invelite bine intr-o doza generoasa de rom.
Inceputul este usor medicinal, cu iz alcoolic insa in scurt timp devine condimentat, proaspat si usor prafos.Apoi se indulceste si se incalzeste, devine un oriental pur, unisex, care te poate imbraca de minune in zilele reci.
Parfumul nu il vad senzual, doar aromat, oriental si cald, putin uscat si prafos.
Desi este unisex cred ca imbraca mai bine un barbat, cu un siaj mediu si o persistenta buna!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Xerjoff Shingl fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Xerjoff Shingl, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Shingl dupa Xerjoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Shingl de Xerjoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Puredistance Opardu Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Guerlain French Kiss Sospiro Perfumes Erba Pura Puredistance White Guerlain Rose Nacree du Desert Amouage Honour Woman Robert Piguet Fracas Robert Piguet Alameda Keiko Mecheri Attar de Roses Chanel Les Exclusifs de Chanel No 22 Amouage Memoir Woman Amouage Amouage Lyric Woman Lorenzo Villoresi Teint de Neige Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Amouage Dia pour Femme Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Serge Lutens Rahat Loukoum