Designeri » T-Z » « Grupuri

Shunkoin Xerjoff unisex

Shunkoin Xerjoff unisex

Shunkoin Xerjoff unisex Imagini Shunkoin Xerjoff unisex Imagini

Shunkoin de Xerjoff este un parfum unisex. Shunkoin a fost lansat in 2012. Parfumul prezinta frunze de ceai, lemn de santal, note lemnoase, floare de cires, olibanum, vanilie, radacina de stanjenel si note pudrate.

frunze de ceai lemn de santal note lemnoase floare de cires olibanum vanilie radacina de stanjenel note pudrate

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Shunkoin by Xerjoff.

Shunkoin Recenziile parfumurilor

ala2006
ala2006

Pe pielea mea s-a dovedit a fi un pudrat lemnos, usor amarui. Unisex? Doar pentru cei mai nonconformisti, mie imi pare ca inclina mai mult spre partea feminina. Nu stiu de ce nu pot asocia pudra cu un barbat.
Din pacate la capitolul siaj si persistenta, pe pielea mea nu a stat grozav. A trebuit sa stau practic cu nasul pe mana si in doua ore a disparut.
E frumusel, dar enorm de scump pentru ce ofera.
Nota mea: 6/10.

Adelinasworld
Adelinasworld

Cateodata, imi place sa imi dau intalnire cu mine. Sa ma revad, poate mai fragila, poate altfel, sau poate aceeasi. Imi privesc fata, mainile si ochii. Eu sunt? Ma pierd prin propriile ganduri, de parca ma aflu intr-un labirint, fara sa am un fir al Ariadnei sa imi arate drumul spre iesire...dar e asa de bine! Orele parca se topesc. Zilele nu mai au nume si tot ce mi-au ramas sunt simturile.

Vad pisica alba ce se intinde lenesa peste iarba calda.
Gust din ceaiul vanilat, dar azi zaboveste parca mai mult decat ar trebui pe buzele mele. Ii e teama de moarte?
Simt cu varfurile degetelor textura lemnului pe care isi odihneste fruntea o raza de soare.
Miros crema de cocos lasata la racit pentru mine, cea gurmanda.
Aud linistea. Imi canta ritmic in urechi si i-am invatat melodia pe de rost. O cant si eu, iar glasurile noastre se impletesc. E pace printre gandurile mele. Si linistea e dulce.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Xerjoff Shunkoin fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Xerjoff Shunkoin, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Shunkoin dupa Xerjoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Shunkoin de Xerjoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Xerjoff Lira By Kilian Back to Black Panouge Isabey La Route d'Emeraude Guerlain Mon Precieux Nectar Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain The Different Company Sublime Balkiss Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Puredistance Opardu Agonist Isis MDCI Parfums Un Coeur en Mai By Kilian Love by Kilian Frederic Malle En Passant Memo Lalibela Terry de Gunzburg Ombre Mercure Bottega Veneta Bottega Veneta Sospiro Perfumes Erba Pura Keiko Mecheri Loukhoum A Lab on Fire What We Do In Paris Is Secret Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frederic Malle Carnal Flower