Designeri » T-Z » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Star Musk Xerjoff unisex

Star Musk Xerjoff unisex

Star Musk Xerjoff unisex Imagini

Star Musk de Xerjoff este un parfum Floral Lemnos Mosc unisex. Star Musk a fost lansat in 2013. Notele de varf sunt mandarina, note florale si ambra; notele de mijloc sunt paciuli, lemn de santal, vetiver, stanjenel, garoafa si scortisoara; Notele de baza sunt mosc, vanilie, lemn de santal, opoponax si rasina benzoica.

mandarina note florale ambra

paciuli lemn de santal vetiver stanjenel garoafa scortisoara

mosc vanilie lemn de santal opoponax rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Star Musk by Xerjoff.

Star Musk Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Nu va lasati indusi in eroare de nume ca mine, nu contine chiar atata mosc incat sa fi fost necesar ca ingredientul sa apara in denumire. Parfumul insa e splendid, ultrabogat si complex. De-ar fi sa-l miros legata la ochi nu cred ca-i nimeream notele. Mie imi miroase a dulceata de cirese fiarta in casa. Cand ridici lingura de lemn si mirosi fructele topite si fierbinti ele au un iz usor migdalat, de sambure desprins din miezul carnos. Asa incepe Star Musk. Apoi devine din ce in ce mai trandafiriu. Petale carnoase de Centifolia camuflate aparent in garofite cad cu incetinitorul pe un pat condimentat care ma zapaceste de cap. Parfumul e foarte inselator, incepand de la piramida pana la felul in care se transforma pe piele. Face parte dintr-un set alaturi de Amber Star ele putand fi mixate. Amber Star ii da o tenta usor masculina si aspra, dar personal imi plac separat. Purtate insa de un cuplu lucrurile trec din planul real in cel fantastic. Ca femeie sa porti Star Musk iar de la o distanta foarte mica sa simti pe partener Amber Star e...dar va las pe voi sa va imaginati.
Atentie la stalkeri :))))).

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Xerjoff Star Musk fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Xerjoff Star Musk, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Star Musk dupa Xerjoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Star Musk de Xerjoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Le Plus Beau Jour de Ma Vie WIDIAN IV Boadicea the Victorious Ardent Xerjoff Bouquet Ideale Puredistance White Xerjoff Amber Star Guerlain Mon Precieux Nectar Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Roja Dove Reckless Roja Dove Ti Amo Roja Dove Amore Mio SoOud Ilham Roja Dove Risque MariaLux Truly Juliette Has A Gun Oil Fiction Guerlain Mon Exclusif WIDIAN II Puredistance Opardu Boadicea the Victorious Intense Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride