Designeri » T-Z » Aromatic Condimentat « Grupuri

XJ 1861 Naxos Xerjoff unisex

Il am: 8 Avut: 1 Semnatura mea: 2

tabac
miere
XJ 1861 Naxos Xerjoff unisex Imagini XJ 1861 Naxos Xerjoff unisex Imagini XJ 1861 Naxos Xerjoff unisex Imagini

XJ 1861 Naxos de Xerjoff este un parfum Aromatic Condimentat unisex. Acesta este un parfum nou XJ 1861 Naxos a fost lansat in 2015. Notele de varf sunt bergamot, lamaie si lavanda; notele de mijloc sunt iasomie Sambac, scortisoara, miere si cashmeran; Notele de baza sunt frunze de tutun, boabe de tonka si vanilie.

bergamot lamaie lavanda

iasomie Sambac scortisoara miere cashmeran

frunze de tutun boabe de tonka vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about XJ 1861 Naxos by Xerjoff.

A*Men Pure Havane

XJ 1861 Naxos Recenziile parfumurilor

Lexa
Lexa

Am asteptat ceva timp sa incerc sa imi exprim parerea despre Naxos.De ce?Pai pentru ca tot timpul ceea ce iubesti enorm tinzi sa cresti in ochii publicului cat mai mult posibil,si evident acesta este cazul aici.Creat impreuna cu ceilalti doi conazzionali pentru a sarbatori Unificarea Italiei din 1861,Naxos vine sa ne arate cam ce stofa au sicilienii in comparatie cu restul regiunilor sarbatorite prin parfumuri de catre signore Sergio Momo.Si cam ce diferente...o mamma mia...in timp ce Zefiro si Renaissance ne arata latura racoroasa si citrica a Italiei,fara a fi ceva extrem de iesit din comun fie vorba intre noi,cu Naxos e alta mancare de peste,sau alt cannolo ca sa fiu in trend cu zona.Naxos este trattoria aceea traditionala plina de fum de-l tai cu cutitul intr-un mix de dulceata oferita de minula,amanta Donului si trabucul pe care acesta-l fumeaza.Este campul de levantica ce se intrevede cand mai intra un soldat sa discute cu Il Consigliere despre ultimul transport de droguri si este mierea ce unge buzele dusmanilor ce se pregatesc sa atace...este tot ce inseamna iubirea dulce si tradarea afumata intr-o singura sticla,maiastru desenata si care intr-adevar chiar spune o poveste.
Calitati tehnice perfecte.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Xerjoff XJ 1861 Naxos fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Xerjoff XJ 1861 Naxos, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica XJ 1861 Naxos dupa Xerjoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre XJ 1861 Naxos de Xerjoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

WIDIAN IV Sospiro Perfumes Laylati Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Amouage Memoir Woman Nasomatto Black Afgano Sospiro Perfumes Accento Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Sospiro Perfumes Opera J.F. Schwarzlose Berlin Leder 6 Montale White Aoud Amouage Amouage Lyric Woman Roja Dove United Arab Emirates Spirit Of The Union SoOud Nur Guerlain Mon Exclusif Profumi del Forte Versilia Vintage Ambra Mediterranea Amouage Amouage Lyric Man Carner Barcelona Cuirs Tom Ford Tobacco Vanille Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride