Designeri » T-Z » Oriental Condimentat « Grupuri

2000 et une Folies Yves Rocher de dama

2000 et une Folies Yves Rocher de dama

2000 et une Folies de Yves Rocher este un parfum Oriental Condimentat de dama. 2000 et une Folies a fost lansat in 1999. Parfumul prezinta citrice, note fructate, condimente, note lemnoase si note florale.

citrice note fructate condimente note lemnoase note florale

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 2000 et une Folies by Yves Rocher.

Fruits de Noel Orange & Chocolat

2000 et une Folies Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

E un parfum mai dificil de găsit, în posesia căruia am intrat mulțumită generozității unei membre fragrantica.ro (îi mulțumesc încă o dată). Fiind discontinuat și considerând eu că tare mă necăjesc reviewuurile care-mi fac poftă de produse devenite rarități, m-am abținut să îl recenzez. Totuși o fac pentru că mi se pare că genul acesta de parfumuri fără pretenții, dar deosebit de bune este și el unul pe cale de dispariție, iar seria Folies de Sainson a fost, cred, o reușită Yves Rocher. 2000 et une Folies îmi evocă foarte clar o amintire dragă din copilărie: dupăamiezele de toamnă petrecute la școala de arte, între scene de natură moartă, guașe, tempera, acuarele, vopsele de ulei, apoi întoarcerea acasă printr-un decor marcat de aroma condimentată a frunzelor arse. Este picant în maniera unor parfumuri de tip Jungle, devine dulce, cu un iz de fructe uscate, foarte comfortabil. Are ceva din entuziasmul șu efervescența parfumurilor populare de început de mileniu (mă gândesc, aleatoriu, la Flower, Baby Doll, Attraction, Sicily), dulci, dar ferite de tentațiile diabetice de astăzi.

2000 et une Folies by Yves Rocher 4.50 out of 5 based on 2 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Rocher 2000 et une Folies fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Rocher 2000 et une Folies, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 2000 et une Folies dupa Yves Rocher. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 2000 et une Folies de Yves Rocher reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Condimentat
Calvin Klein Obsession Jil Sander Feeling man Comme des Garcons Comme des Garcons Series 2 Red: Carnation Yves Saint Laurent Opium Collector Edition 2008 biehl parfumkunstwerke al02 Egofacto Piege a Filles Yves Saint Laurent Opium Ayala Moriel Finjan M. Micallef Spicy for Him DSH Perfumes Jitterbug Bella Bellissima Perfect Night LR Jungle Man