Designeri » T-Z » Floral Verde « Grupuri

Fraicheur Vegetale de Chevrefeuille Yves Rocher de dama

Fraicheur Vegetale de Chevrefeuille Yves Rocher de dama

Fraicheur Vegetale de Chevrefeuille de Yves Rocher este un parfum Floral Verde de dama. Fraicheur Vegetale de Chevrefeuille a fost lansat in 2003. Parfumul prezinta caprifoi.

caprifoi

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fraicheur Vegetale de Chevrefeuille by Yves Rocher.

Chevrefeuille

Fraicheur Vegetale de Chevrefeuille Recenziile parfumurilor

Merdelia
Merdelia

L-am testat in paralel cu prima editie din 1976. Daca la miros sunt aproximativ identice (acesta avand un iz mai pronuntat de alcool imediat dupa pulverizare, desi m-as fi asteptat la aceasta caracteristica mai curand din partea celui vintage), la capitolul persistenta e o diferenta considerabila. Chevrefeuille-ul actual nu persista nici macar o ora pe mine, in timp ce pe cel vechi il aplic seara inainte de culcare si dimineata e aproape la fel de prezent. Tin cont totusi de faptul ca varianta initiala era apa de toaleta, iar cea actuala e apa de colonie, cu un procentaj ceva mai mic de parfum. Oricum, mi se pare remarcabil cum un produs atat de vechi si-a pastrat atat de coerent prospetimea si aroma.

Revenind, recomand si produsul actual, fiindca miroase destul de autentic, se gaseste la preturi accesibile (mai ales in cazul promotiilor) si are aceeasi cantitate generoasa ce permite reimprospatarea aromei pe parcursul zilei.

Fraicheur Vegetale de Chevrefeuille by Yves Rocher 2.50 out of 5 based on 4 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Rocher Fraicheur Vegetale de Chevrefeuille fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Rocher Fraicheur Vegetale de Chevrefeuille, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fraicheur Vegetale de Chevrefeuille dupa Yves Rocher. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fraicheur Vegetale de Chevrefeuille de Yves Rocher reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Verde
Versace Versus Time For Energy Givenchy Fleur d'Interdit Betty Barclay Betty Barclay Women Loewe Quizas, Quizas, Quizas Boucheron Boucheron Eau Legere Clean Clean Ultimate Bond No 9 Central Park Creed Irisia Lollia Breathe Avon In Bloom by Reese Witherspoon ID Parfums Mei Li La Bouquetiere La Narratrice