Designeri » T-Z » Floral Acvatic « Grupuri

Ming Shu Yves Rocher de dama

Ming Shu Yves Rocher de dama

acvatic
marin

Ming Shu de Yves Rocher este un parfum Floral Acvatic de dama. Notele de varf sunt piersica si note marine; notele de mijloc sunt nufar si lotus; Notele de baza sunt cedru, mosc, vanilie si lemn de santal.

piersica note marine

nufar lotus

cedru mosc vanilie lemn de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ming Shu by Yves Rocher.

Sea

Ming Shu Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

Impropriu spus "îl am": există "prin casă", l-a primit bunica mea şi nu cred că-l foloseşte, îl ţine doar în vitrină. Am profitat de absenţa ei ca să-l încerc. Nu ştiu de ce trăiam cu impresia că e greoi (s-a parfumat ea cu un Pret A Porter Glamour, mi-am dat seama ulterior), a fost o mare surpriză să simt cât de marin, de zen, de plăcut poate fi. Inofensiv, uşor confundabil cu atâtea acvatice (deşi mie îmi aminteşte în mod particular de un parfum de la Oriflame pe care l-a avut mama prin 1996, Sea îi spunea), dacă s-ar mai comercializa, l-aş lua în considerare pentru la vară. Însă nu l-am mai văzut prin Yves Roche-uri. Mă întreb de ce discontinuă ei atâtea parfumuri plăcute, la preţuri bune, longevive (bluza pe care am purtat-o când l-am testat e încă "îmbibată" de el).

Ming Shu by Yves Rocher 3.14 out of 5 based on 15 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Rocher Ming Shu fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Rocher Ming Shu, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ming Shu dupa Yves Rocher. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ming Shu de Yves Rocher reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Rocher Pur Desir de Lilas Yves Rocher Vanille Noire Yves Rocher Comme une Evidence Yves Rocher Cantate Yves Rocher Tendre Jasmin Yves Rocher So Elixir Bois Sensuel Van Cleef & Arpels First Guerlain Mon Precieux Nectar Yves Rocher Yria Yves Rocher So Elixir Eau de Parfum Molinard Habanita Eau de Parfum Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Chanel Chanel No 19 Poudre Chloe Love Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Yves Rocher Voile d'Ambre Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Calvin Klein Obsession Frederic Malle Portrait of a Lady Kenzo Kenzo Amour