Designeri » T-Z » Floral « Grupuri

Moment de Bonheur Yves Rocher de dama

Moment de Bonheur Yves Rocher de dama

Moment de Bonheur Yves Rocher de dama Imagini Moment de Bonheur Yves Rocher de dama Imagini

Moment de Bonheur de Yves Rocher este un parfum Floral de dama. Moment de Bonheur a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Annick Menardo. Notele de varf sunt note verzi si muscata; Nota de mijloc este trandafir; Notele de baza sunt paciuli si cedru de Virginia.

note verzi muscata

paciuli cedru de Virginia

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Moment de Bonheur by Yves Rocher.

Chloe Eau de Parfum
Nike Pink Woman
Applejuice

Moment de Bonheur Recenziile parfumurilor

kristinuta80
kristinuta80

Un parfum ce miroase puternic a trandafir. Nu este, nici pe departe, un parfum care sa imi placa.

petite28
petite28

Pana in acest moment este parfumul meu preferat.Este foarte fin si proaspat,desi putin mai dulce,nu este deranjant,iar pe pielea mea este foarte persistent(pana la 12 ore).Il ador!

Irinna87
Irinna87

Acest parfum perista 30 de minute pe pielea mea.

Mihailush
Mihailush

Am primit acest parfum cadou impreuna cu gelul de dus si crema de corp, ce pot sa zic, ma doare capul numai cand imi amintesc cum miros, nu inca sa ma mai si dau. E foarte puternic, e suficient un spray ca sa umbli ametita toata ziua si sa ametesti si pe cei din jurul tau...
Prea "trandafiros", prea roz, prea dulce, prea chimic..
Pentru iubitorii de trandafiri si roze - e al vostru!!

Dana Maria

leila, cu siguranta te-ai obisnuit tu cu mirosul sau si de-aia nu il mai simti. Acelasi lucru mi se intampla si mie. Insa pe altcineva l-as simti si l-as recunoaste dintr-o mie. Cred ca desigilez si a doua sticluta... ca tot e anotimpul lui.

leila_mic
leila_mic

Dana Maria, l-ai descris foarte bine - si eu il percep ca pe un trandafir rece, unul plin de roua diminetii, dar un adevarat rege al florilor ...

Pe mine e aproape insesizabil (poate fiindca ma obisnuiesc repede cu mirosul), dar am o colega care pulverizeaza o data si in par - pe ea miroase demential si tare toata ziua (indiferent de anotimp)

Dana Maria

Pana acum e parfumul meu preferat. Se simte trandafirul ala rece, de parca te-ai trezi intr-o gradina plina cu flori. E minunat, e curat, e o bucurie de parfum!

arianperfume
arianperfume

Foarte dragut, seamana cu Chloe dar persistenta este bataie de joc, nici macar 15 minute nu tine ...pacat,

monafro
monafro

E un parfum foarte tradițional franțuzesc, mai degrabă pentru blonde. E bun, inspiră optimism într-adevăr. Nu știu dacă îl prefer pe acesta sau Nature...mă mai gândesc.
Acum e iarnă și am fost surprinsă de longevitatea mult mai mare a parfumului pe timp rece (5 ore!). Îl port cu succes atunci când simt nevoia de o aromă feminină-fresh, revitalizantă.

Este un parfum cu un trandafir dragalas, imbobocit, rotunjit usor cu un strop de paciuli. Seamana incredibil de bine cu Stella si cu Chloe! Are siaj bun, insa ca si persistenta este slabut: maxim 3 ore.
Nota mea: 7/10

MintGreen
MintGreen

Este parfumul meu preferat de la Yves Rocher. Seamana foarte mult cu Chloe, aceeasi aroma pudrata de trandafiri, persista toata ziua si chiar se simte in jur, am primit numeroase complimente pentru felul in care miroase. Nu este un parfum greoi, desi e floral nu da dureri de cap. Sunt adepta parfumurilor fresh si nu prea le agreez pe cele dulcegi, dar acesta este ceva deosebit. Sticluta este superba iar pulverizatorul elibereaza o cantitate mica dar suficienta de parfum, recomand :)

claudia_23
claudia_23

El ador.... e un parfum proaspat care miroase a trandafiri de gradina un miros proaspat de gradina de trandafiri... ca o dimineata inrourata. E deosebit iar uneori simt nevoia de ceva proaspat dupa atatea dulcegarii. In general eu ador parfumurile dulci orientale , dar asta nu ma opreste sa nu apreciez acest parfum.

Moment de Bonheur by Yves Rocher 2.82 out of 5 based on 36 ratings and 12 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Rocher Moment de Bonheur fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Rocher Moment de Bonheur, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Moment de Bonheur dupa Yves Rocher. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Moment de Bonheur de Yves Rocher reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Rocher Comme une Evidence Yves Rocher Secret d`Essences Neroli Avon Today Yves Rocher Vanille Noire Cacharel Eden Yves Rocher Tendre Jasmin Yves Rocher So Elixir Bois Sensuel Yves Rocher Yria Yves Rocher So Elixir Eau de Parfum Yves Rocher Naturelle Yves Saint Laurent Cinema Yves Rocher So Elixir Purple Eau de Parfum Yves Rocher So Elixir Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Yves Rocher Rose Absolue Lacoste Lacoste Pour Femme Guerlain Insolence Eau de Parfum Yves Rocher Quelques Notes d’Amour Yves Rocher Voile d'Ambre Yves Rocher Pur Desir de Lilas