Designeri » T-Z » Floral « Grupuri

Orchidee Yves Rocher de dama

Orchidee Yves Rocher de dama

Orchidee de Yves Rocher este un parfum Floral de dama. Orchidee a fost lansat in 1988. Parfumul prezinta condimente, vanilie, trandafir japonez si zambila.

condimente vanilie trandafir japonez zambila

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Orchidee by Yves Rocher.

Orchidee Recenziile parfumurilor

zambila
zambila

Din pacate l-am trecut cu vederea desi il am de mult timp in colectia mea de miniaturi. Este un vintage extrem de dragut care in sine nu miroase prea bine direct din sticluta si credeam ca ar fi expirat sau posibil am vreo sticluta dubioasa vintage in colectie. In fine, se pare ca alte persoane sustin sus si tare ca ar fi de fapt un parfum bun si cand l-am testa pe mana fenomenul s-a petrecut: mi-a luat mintile si mie si m-a cucerit, pur si simplu explodeaza si infloreste cu un rafinament rar intalnit. Va trebui sa investighez fenomenul si sper sa ne intersectam drumurile din nou la vreun targ de vechituri. Si culmea este ca am tot dat peste el de-a lungul timpului dar nu vroiam o extra sticla mare si urata in colectie lol.

Orchidee by Yves Rocher 4.00 out of 5 based on 4 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Rocher Orchidee fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Rocher Orchidee, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Orchidee dupa Yves Rocher. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Orchidee de Yves Rocher reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Very Irresistible Bulgarian Rose Davidoff Echo Women Summer Fizz Alfred Sung Sung Day Mist Tom Tailor Bodytalk Woman Fragonard Fragonard Adidas Energy Game Miller Harris Geranium Bourbon Clean Clean Simply Soap Cinq Mondes Rituel de Kyoto DSH Perfumes Padme Lotus Montale So Flowers La Bouquetiere Violette de Paris