Designeri » T-Z » Floral « Grupuri

Pur Desir de Gardenia Yves Rocher de dama

Pur Desir de Gardenia Yves Rocher de dama

Pur Desir de Gardenia Yves Rocher de dama Imagini Pur Desir de Gardenia Yves Rocher de dama Imagini

Pur Desir de Gardenia de Yves Rocher este un parfum Floral de dama. Pur Desir de Gardenia a fost lansat in 2003. Parfumul prezinta gardenie, note fructate si condimente.

gardenie note fructate condimente

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Pur Desir de Gardenia by Yves Rocher.

Pur Desir de Gardenia Recenziile parfumurilor

Sunt putine parfumuri care sa redea gardenia asa cum miroase ea natural, fara a mirosi chimic sau plasticat, iar acestea sunt in special parfumurile de nisa, sau cele din colectiile private.
Parfumul de fata, discontinuat din pacate, reda o gardenie bogata, dar si destul de picanta. Parfumul incepe cu un miros destul de ciudat, usor sarat si acru, moment care nu imi prieste. In maxim 5 minute iese la suprafata gardenia laptoasa, si odata cu ea izul picant destul de pronuntat. Abia cand i-am vazut ingredientele am constatat ca parfumul chiar are condimente in el, si nasul nu m-a inselat. Eu cunosteam doar gardenii catifelate, sau combinate cu tuberoze, aceasta fiind prima gardenie picanta pe care eu o testam.
In lista oficiala de ingrediente apar si note fructate, pe care eu personal nu le simt pe piele, insa parfumul are si dulceata moderata. arfumul are siaj si persistenta moderate si consider ca este pacat ca a fost discontinuat, pentru ca a fost un parfum frumos!
Evaluare: 8/10

ametist
ametist

Un parfum superb,se simtea puternic gardenia,dar era in acelasi timp delicat,fara sa fie un parfum greu pentru cei din jurul tau.Din pacate a fost scos de pe piata,nu cunosc motivul companiei.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Rocher Pur Desir de Gardenia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Rocher Pur Desir de Gardenia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Pur Desir de Gardenia dupa Yves Rocher. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Pur Desir de Gardenia de Yves Rocher reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lancome Magie Noire Yves Rocher Tendre Jasmin Amouage Memoir Woman Amouage Amouage Lyric Woman Mancera Roses Greedy Profumum Roma Dolce Acqua Thierry Mugler Alien Essence Absolue Montale Black Aoud Montale Aoud Collection - Red Aoud Chanel Coco Eau de Parfum Amouage Amouage Epic Woman Robert Piguet Rose Perfection Amouage Beloved Keiko Mecheri Loukhoum Lalique Lalique Le Parfum Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Lancome Tresor Nina Ricci Premier jour John Galliano John Galliano Chanel Allure