Designeri » T-Z » Floral « Grupuri

Pur Desir de Lilas Yves Rocher de dama

Pur Desir de Lilas Yves Rocher de dama

fin condimentat
migdale
Pur Desir de Lilas Yves Rocher de dama Imagini Pur Desir de Lilas Yves Rocher de dama Imagini

Pur Desir de Lilas de Yves Rocher este un parfum Floral de dama. Pur Desir de Lilas a fost lansat in 2002. Parfumul prezinta liliac si migdale.

liliac migdale

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Pur Desir de Lilas by Yves Rocher.

Pur Desir de Lilas Recenziile parfumurilor

Este un floral foarte frumos, mare pacat ca este discontinuat... si-asa sunt atat de putine parfumuri cu liliac!
Regasim aici un liliac indulcit de migdala, nu este floarea redata asa cum o gasim in natura. Aici floarea este bogata, dulce, usor pudrata, destul de intensa. Nu imi seamana nici cu En Passant al lui Malle (acolo este un liliac verde), nici cu Opardu (acolo este completat de alte flori), aici este aproape gurmand, duuulce, dar fin, cremos, aproape ambrat.
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 9/10

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Este mireasma de mai a liliacului inflorit, de parca o aud pe Mirabela Dauer cantand pe versurile lu Macedonski: "Veniti, privighetoarea canta/Si liliacul e-nflorit..."
Imi place la nebunie cand il miros pe la cunsocute sau colege de serviciu si regret teribil ca nu mi se potriveste si mie!Insa pentru mine e, poate, putin prea dulceag sau nu stiu, pur si simplu, ce are, dar nu pot sa il port mai mult de o jumatate de ora pe pielea proprie!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Rocher Pur Desir de Lilas fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Rocher Pur Desir de Lilas, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Pur Desir de Lilas dupa Yves Rocher. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Pur Desir de Lilas de Yves Rocher reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dune Yves Rocher Iris Noir Cartier La Panthere Yves Rocher Comme une Evidence Cartier Baiser Vole Lacoste Lacoste Pour Femme Calvin Klein Obsession Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain Shalimar Lancome Poeme Chloe Love Guerlain Samsara Eau de Parfum Givenchy Hot Couture Cartier Must de Cartier Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Yves Rocher Magnolia Thierry Mugler Womanity Thierry Mugler Alien Essence Absolue Yves Saint Laurent Paris Trussardi My Name