Designeri » T-Z » Oriental Lemnos « Grupuri

Quelques Notes d’Amour Yves Rocher de dama

Quelques Notes d’Amour Yves Rocher de dama

Quelques Notes d’Amour Yves Rocher de dama Imagini Quelques Notes d’Amour Yves Rocher de dama Imagini Quelques Notes d’Amour Yves Rocher de dama Imagini

Quelques Notes d’Amour de Yves Rocher este un parfum Oriental Lemnos de dama. Acesta este un parfum nou Quelques Notes d’Amour a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Domitille Bertier. Notele de varf sunt bergamot si piper roz; notele de mijloc sunt trandafir de Damasc, lemn de guaiac si paciuli; Notele de baza sunt cedru, Amyris si rasina benzoica.

bergamot piper roz

trandafir de Damasc lemn de guaiac paciuli

cedru Amyris rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Quelques Notes d’Amour by Yves Rocher.

Anticipate Intense

Quelques Notes d’Amour Recenziile parfumurilor

monafro
monafro

Mie mi s-a părut că seamănă cu Moment de Bonheur...are siajul bun, într-adevăr dar persistența mai redusă (3-4 ore). E un parfum O.K. pentru că se simte că e franțuzesc...oarecum tradițional, după părerea mea.

tanti.tina
tanti.tina

Un parfum seducator, la primele aplicari se simt notele lemnoase si de trandafir si are un siaj foarte bun. Seamana cu Amway Anticipate Intense, un pic parca mai dulce. Dupa 2 ore abia ii mai simteam vreo nota. Raman la favoritul meu Anticipate Intense care dureaza la mine o zi intreaga.

Dana Maria
Dana Maria

La o prima mirosire, seamana cu La Vie est Belle. Apoi devine mai piperat si se schimba mult. Dupa vreo ora seamana mai bine cu So elixir Purple! Foarte mult imi place!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Rocher Quelques Notes d’Amour fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Rocher Quelques Notes d’Amour, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Quelques Notes d’Amour dupa Yves Rocher. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Quelques Notes d’Amour de Yves Rocher reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Rocher Comme une Evidence Yves Rocher Secret d`Essences Neroli Yves Rocher So Elixir Bois Sensuel Yves Rocher Vanille Noire Yves Rocher So Elixir Purple Eau de Parfum Yves Rocher Voile d'Ambre Lancome La Vie Est Belle Yves Rocher Moment de Bonheur Oriflame Volare Magnolia Yves Rocher Cerisier en Fleurs Yves Rocher So Elixir Eau de Parfum Yves Rocher So Elixir Yves Saint Laurent Cinema Bvlgari Jasmin Noir Yves Rocher Rose Fraiche Yves Rocher Comme une Evidence L'Eau de Parfum Intense Sarah Jessica Parker Lovely Yves Rocher Lilas Mauve Chopard Wish Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne)