Designeri » T-Z » Floral « Grupuri

Rose Absolue Yves Rocher de dama

Rose Absolue Yves Rocher de dama

scortisoara
Rose Absolue Yves Rocher de dama Imagini Rose Absolue Yves Rocher de dama Imagini Rose Absolue Yves Rocher de dama Imagini Rose Absolue Yves Rocher de dama Imagini Rose Absolue Yves Rocher de dama Imagini Rose Absolue Yves Rocher de dama Imagini Rose Absolue Yves Rocher de dama Imagini

Rose Absolue de Yves Rocher este un parfum Floral de dama. Rose Absolue a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Christine Nagel. Nota de varf este scortisoara; Nota de mijloc este trandafir; Notele de baza sunt paciuli, cedru de Virginia si boabe de tonka.

scortisoara

paciuli cedru de Virginia boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rose Absolue by Yves Rocher.

Rose Absolue Recenziile parfumurilor

flaviuca
flaviuca

Un parfum foarte feminin si complex, desi aparent poate sa dea impresia unui soliflor. Este dulceag, zaharat , de parca mii de petale de trandafir ar fi fost date printr-un caramel foarte fin si delicios. Este un parfum extrem de elegant, catifelat si trebuie neaparat purtat peste casmir sau matase. De asemenea, are un aer boem, de parca nu s-ar incadra in categoria mirosurilor mainstream. Siajul si longevitatea sunt medii si structura este impecabila...ca doar este creatia unui "nas"cu personalitate care a mai dat parfumofililor si Miss Dior Cherie sau Narciso Rodriguez. Enjoy!

teo30967
teo30967

astazi sunt data cu el. l-am luat in plina vara si nu m-a dezamagit privind calitatea . la prima vedere te gandessti : un parfum de la yves rocher ce poate sa fie . totusi foarte bine construit, cu note reale de trandafir. stiu cum miros trandafirii pentru dulceata, deci o specie aparte de trandafiri, nu cautati trandafirul de gradina in acest parfum, simt in el mirosul petalelor puse la fiert in zaharul legat deja si ....asa se deschide, spre final se mai linisteste si devine mai proaspat, suav, dar persista .
eu nu simt scortisoara la inceput .

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Rocher Rose Absolue fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Rocher Rose Absolue, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rose Absolue dupa Yves Rocher. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rose Absolue de Yves Rocher reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Coco Eau de Parfum Yves Rocher Voile d'Ambre Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Chanel Chanel N°19 Robert Piguet Fracas Yves Saint Laurent Opium Jimmy Choo Jimmy Choo Givenchy Pi Yves Saint Laurent Y Guerlain Shalimar Parfum Initial Avon Surrender Chanel Chanel N°5 Yves Rocher Iris Noir Guerlain Insolence Eau de Parfum Yves Saint Laurent Cinema Guerlain Samsara Eau de Parfum Nina Ricci Premier jour Agent Provocateur Agent Provocateur Chanel Chance Eau de Toilette