Designeri » T-Z » Floral « Grupuri

Rose Fraiche Yves Rocher de dama

Rose Fraiche Yves Rocher de dama

Rose Fraiche Yves Rocher de dama Imagini Rose Fraiche Yves Rocher de dama Imagini Rose Fraiche Yves Rocher de dama Imagini Rose Fraiche Yves Rocher de dama Imagini Rose Fraiche Yves Rocher de dama Imagini

Rose Fraiche de Yves Rocher este un parfum Floral de dama. Rose Fraiche a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Shyamala Maisondieu. Notele de varf sunt bergamot, grapefruit si mandarina; notele de mijloc sunt trandafir si note fructate; Notele de baza sunt note lemnoase si mosc.

bergamot grapefruit mandarina

trandafir note fructate

note lemnoase mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rose Fraiche by Yves Rocher.

Rose Fraiche Recenziile parfumurilor

Lussy
Lussy

Am primit acest parfum total neasteptat si desi nu m-am asteptat la prea mult la inceput, pentru mine a fost wow! Parfumul in sine este luminos, insa genul care nu iese foarte mult in evidenta iar parfumul persista destule ore... cel putin pe mine. Sticla este simpla, roz, nici prea girly nici prea stridenta, se potriveste bine in mana astfel incat se poate pulveriza usor. La primul puf eu simt si o nota usor dulce insa dupa cateva minute dispare, lasand un trandafir care miroase minunat. Daca va plac trandafirii si sunteti in cautarea unui parfum floral pe care sa-l purtati ziua, fara sa va plictisiti de el, acest parfum poate fi o alegere buna!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Rocher Rose Fraiche fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Rocher Rose Fraiche, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rose Fraiche dupa Yves Rocher. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rose Fraiche de Yves Rocher reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Rocher Rose Absolue Chanel Coco Eau de Parfum Yves Saint Laurent Opium Jimmy Choo Jimmy Choo Chanel Chanel N°19 Chanel Coco Noir Yves Rocher Iris Noir Agent Provocateur Agent Provocateur Guerlain Shalimar Parfum Initial Yves Rocher Comme une Evidence Hermes 24 Faubourg Robert Piguet Fracas Yves Rocher So Elixir Bois Sensuel Chanel Chance Eau de Parfum Yves Rocher Quelques Notes d’Amour Avon Surrender Chanel Chanel N°5 Yves Rocher Voile d'Ambre Yves Rocher Secret d`Essences Neroli Amouage Beloved