Designeri » T-Z » Floral « Grupuri

Secret d`Essences Neroli Yves Rocher de dama

Secret d`Essences Neroli Yves Rocher de dama

Secret d`Essences Neroli Yves Rocher de dama Imagini Secret d`Essences Neroli Yves Rocher de dama Imagini

Secret d`Essences Neroli de Yves Rocher este un parfum Floral de dama. Secret d`Essences Neroli a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Veronique Nyberg. Notele de varf sunt portocala amaruie si petit grain; notele de mijloc sunt esenta de neroli si floare de portocal; Nota de baza este mosc.

portocala amaruie petit grain

esenta de neroli floare de portocal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Secret d`Essences Neroli by Yves Rocher.

Giordani Gold Essenza
Fleur D'Oranger
Agrumes en Fleurs

Secret d`Essences Neroli Recenziile parfumurilor

Georgiana90
Georgiana90

Imi place foarte mult acest parfum. Se pare ca imi place foarte mult neroli. Trebuie sa recunosc ca nu am mirosit pana acum flori de portocal/neroli(nu prea stiu care e diferenta), dar am o crema de corp l'occitane - neroli si mi se pare ca miroase identic. Pe mine persista cat de cat mai ales daca il combin si cu crema de corp, dar la ofertele pe care le au YR pot sa ma dau si de 3 ori pe zi cu el. Acest parfum si Salvatore Ferragamo-Signorina imi aduc aminte de luna de miere :X

Dana Maria
Dana Maria

Un parfum fin, extrem de fin, elegant, usor, curat. Miroase mai bine ca multe alte parfumuri mai scumpe. Mie nu mi se pare ca ar avea siajul mic, din contra. E parfumul mamei si il pufaie cand pleaca dimineata. Cand ma trezesc eu, dupa vreo jumatate de ora, inca mai miroase in casa. Persistenta buna, eu il simt la ea pana seara.

galateea
galateea

Dupa o testare pot afirma despre Neroli ca este un parfum frumos, incantator.
Elegant, discret si feminin, curat si bine "desenat". Trei ore mai tarziu si inca-i simt aroma la nivelul pielii. Recunosc si o asemanare cu baza unui alt parfum al casei YR: Vanille Noir (pe care il ador, ma-mbraca de minune). Despre note nu ma voi pronunta, vorbesc doar de emotia pe care mi-o ofera. Cele doua mentionate au in comun o baza fina, usor pudrata si cremoasa ce nu exclud aplicarea simultana, chiar o invita. Ca majoritatea pafumurilor YR, cum spunea si Flaviuca, sufera de acelasi pacat al siajului timid. Mare pacat.

leoliliana
leoliliana

foarte bun!puternic,elegant!

flaviuca
flaviuca

Am fost placut impresionata de parfumul nou YR. Eu am o relatie love-hate cu mirosurile firmei anterior amintita si credeam ca Nerolli va fi un esec total. Nimic mai fals....este un parfum foarte reusit, un blend bine realizat intre mosc si citrice (a se citi flori de citrice). Este un miros usor, racoros si feminin, insa nu cade in extrema fresh in care intra multe parfumuri de vara. Partea proasta ramane insa siajul si longevitatea care nu fac reclama buna produsului.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Rocher Secret d`Essences Neroli fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Rocher Secret d`Essences Neroli, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Secret d`Essences Neroli dupa Yves Rocher. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Secret d`Essences Neroli de Yves Rocher reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Rocher So Elixir Purple Eau de Parfum Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Yves Rocher So Elixir Bois Sensuel Lancome La Vie Est Belle Fendi Palazzo Yves Rocher Moment de Bonheur Yves Rocher Comme une Evidence Yves Rocher Lilas Mauve Yves Rocher Quelques Notes d’Amour Yves Rocher Vanille Noire Yves Rocher Naturelle Cacharel Eden Yves Rocher Comme une Evidence L'Eau de Parfum Intense Christian Dior Miss Dior Le Parfum Chanel Coco Mademoiselle Lolita Lempicka Lolita Lempicka Yves Rocher Voile d'Ambre Salvatore Ferragamo Signorina Christian Dior Dune Yves Rocher Tendre Jasmin