Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Shafali Fleur Rare Yves Rocher de dama

Shafali Fleur Rare Yves Rocher de dama

Shafali Fleur Rare de Yves Rocher este un parfum Oriental Floral de dama. Shafali Fleur Rare a fost lansat in 1996. Notele de varf sunt citrice si note florale; notele de mijloc sunt flori albe si iasomie; Notele de baza sunt vanilie si rasina.

citrice note florale

flori albe iasomie

vanilie rasina

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Shafali Fleur Rare by Yves Rocher.

Sweet Redemption
Alien
Alien Essence Absolue

Shafali Fleur Rare Recenziile parfumurilor

Desi se spune ca se aseamana foarte bine cu Alien, pentru nasul meu nu se aseamana absolut deloc, aici ceea ce eu simt este o floare de portocal, sau de neroli foarte aerisita si luminoasa, aproape ascutita. Aceasta seamana foarte bine cu cea din Mademoiselle Piguet, evident acela este mult mai "tare", mai opulent. Efectul este dat cu siguranta de citricele multe ce se simt, in combinatie cu florile albe, nedefinite. Simt si iasomia listata, dar intr-un plan secundar.
Ceea ce simt pregnant chiar de catre inceputul parfumului si pana la finalul lui este rasina, ce da un iz ca de parlit florilor albe, imi pare ca nu se potriveste deloc in aceasta combinatie. Din cauza acestei rasini, parfumul seamana bine cu Sweet Redemption al lui Kilian, despre care am aceeasi parere...
Siajul si persistenta sunt doar moderate si era de asteptat de la un Yves Rocher, fie el si vintage.
Evaluare: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Yves Rocher Shafali Fleur Rare fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Yves Rocher Shafali Fleur Rare, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Shafali Fleur Rare dupa Yves Rocher. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Shafali Fleur Rare de Yves Rocher reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Kenzo Flower by Kenzo Givenchy Organza Fleur d'Oranger de Nabeul 2006 Christina Aguilera Christina Aguilera Liz Claiborne Sweet Desire by Realities Coty La Voce Renee Fleming Mila Schön Mila Schön Lei Tova Beverly Hills Ambre D`Oro Jeanne Arthes Sultane Fairy Rose Betty Boop Betty Boop DSH Perfumes Madonna Lily Serge Lutens Rose de Nuit Daisy Fuentes Dianoche Passion Night